Dovolila jsem si použít tento rádoby vtipný titulek pro uvedení dalšího příspěvku od trojnásobné maminky, čtenářky s nickem Tepito, jehož obsahem jsou opravdu čtyři veselé historky – o kakání :)

Dobrý den,
historek s nočníkem mám mnoho-bodeť by ne,když mám tři děti..Žádné velké problémy s učením jsme neměly,děti byly všechny moc šikovné.Tak jen vzpomínek pár,pro zasmání.

Jak jsem si myslela, že blázním
Terezce byly asi 2 roky,  hlásila každou potřebu předem a nočník byl neustále v provozu. Byl to zažitý rituál,dítě vykoná velkou potřebu, já naklušu s žínkou,umyji zadeček a posléze i nádobu. Jednou se nám to trošku zkomplikovalo, nestihla jsem nočník uklidit, tak jsem ho v poklusu odložila před záchodem a běžela vyřídit něco akutního. Po chvíli se vrátím,abych vše uklidila, ale nočník byl prázdný a kupodivu čistý. Sice mě to překvapilo, ale říkala jsem si,že už mám sklerozu a nepamatuji si,že už jsem nočník umyla. Za čas se situace opakovala,opět jsem nočník postavila před dveře WC a zase jsem ho našla dokonale vycíděný. To už jsem se začala bát o svou psychiku. Řešení bylo prosté- i když trochu se mi ekluje to zveřejnit- naše psice byla vždy rychlejší než já...Od té doby jsem ho už nikdy neodkládala.

Jak jsme málem přišli o čich
Ležíme v noci s mužem v posteli, když si naše dítě usmyslí, že chce kakat. Automaticky v polospánku jsem došla pro nočníček, položila u postýlky a dítě posadila. Nějak dlouho to trvalo. Snažila jsem se popohánět, ale vysvětlila mi, že jí to nejde, protože není u tatínka. Vzala si nočník a usadila se uprostřed naší postele. A zase nic. Prý to nejde, protože se díváme.. Nakázala: Zavři oči! Poctivě jsme oči zavřeli,a le to bylo málo, ještě si přála, abychom si je zakryli rukou. Tak jsme poctivě jak blázni leželi v posteli, dítě uprostřed trůnilo na nočníčku. Muž se nenechal moc vyrušit ze spánku a chrněl dál i s rukou na očích. Já jsem klimbala, probral mě až neskutečný puch a dcera ,která šeptala:
Hotovo,mamí,hotovo!

Jak měl tatínek dost času.
Dcera ještě moc nechodila,ale nočník už jsme začínali používat. Sama volala,když se jí chtělo. Vařila jsem oběd, když hlásila: Kakám! Honem jsem volala na muže,ať rychle podá nočník. Tatínek nočník přinesl,ale protože předtím spolu dováděli,tak byla holka rozdováděná a po čtyřech před ním prchala.Tatínek se moc nehnal, šel pomalu za ní,se slovy: Že tě chytím..Dítě se chichotalo, lezlo rychle od něj pryč a cestou postupně ztrácela kalhoty,punčošky i plínku s celým nevábným obsahem...

Jak syn zkoumal
Byli jsme na dovolené na chalupě, kde byla jen venku kadibudka. Syn byl 4 letý, dcera 2 letá, tak používali oba nočník. Jednou jsme přistihli syna, jak odnáší nočník, zrak upřený do nádoby a mumlá si: Hovno se nehejbá, hovno se nehejbá....

Snad jsem vás trochu pobavila...

Tepito

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Pobavila. Hlavně s tím: Nedívej se, zavři oči a zakryj si je ještě rukama :)) A muž pochrupoval dál a vy v pozoru :)) To jsem si úplně živě představovala.
Děkuji, všechny historky byly veselé a milé. A jsem ráda, že jste napsala.
Pěkný adventní víkend
Saša

Téma dnešního dne: První sezení na nočníku

 • Vzpomeňte v dnešním tématu na to, jaké to bylo, když jste vaše děti učily sedět na nočníku.
 • Používaly jste na to nějaké svoje „fígle“?
 • Měli jste nějaký zavedený domácí rituál?
 • Dokázalo vaše dítě sedět na nočníku i jinde, než doma?  
 • Vadilo vám, že dítě kamarádky chodí dřív, než to vaše?
 • Vyvádělo vaše dítě u posazení na nočník nebo na něm vydrželo sedět i hodinu?
 • Usnulo někdy na nočníku?
 • Kdo měl největší trpělivost v učení sezení? Vy, tatínek, babička, starší sourozenec nebo někdo jiný?
 • Máte nějakou úsměvnou historku „s nočníkem“?
  Můžete poslat i fotografii (nejvýš dvě).

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: dětské ložní povlečení a dva polštářky s veselou žirafkou zn. Matějovský v ceně 1 000 Kč

povleceni

polstarky

Reklama