Takto příkře odsuzuje letošní léto čtenářka Simič. Důvod k tomu má jasný - počasí. A proto vyvozuje jediné možné osvěžení pro letošek. Její tip najdete v této novince.

Máte-li ráda teplé léto, pak jste asi tentokrát zklamaná. Stejné pocity prožívá čtenářka Simič. Co doporučuje proto jako letošní správné letní osvěžení? To si přečtěte níže...


„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný.“ Řekl by pan Rudolf Hrušínský, stojíce v dešti po prsa v rybníce, ve filmu Rozmarné léto. Já, oděná v teplou mikinu a hřejivé, babičkou ručně pletené vlněné ponožky říkám: „Tento způsob léta zdá se mi úplně na prd.“ Já, takový teplomil a milovník sluníčka, se celičký rok těším, jak si užiju léta, koupání, opalování, horkých dnů a vlahých nocí. A zatím si užívám jen déšť, zimu, bahna před barákem, nekonečných šedých mraků a studeného větru. Místo, abych se promenádovala v nových, hříšně drahých plavkách, na které jsem si poctivě šetřila půl roku, tak se halím do mikiny a společnost mi dělají deštník a neforemné gumáky. Krásný nový bazén, který jsme koupili dětem za vysvědčení, stojí sám samotinký na zahradě a místo dovádivých dětí v něm plave listí a popadaná jablka. Už i můj syn mě několikrát nutil. ať zajdu do školy, aby posunuli prázdniny, až bude hezčí počasí.
Takže jaké letní osvěžení bych doporučila tento rok? Místo kilogramů zmrzliny, litrů studených a svěžích nápojů, studených sprch, větráků a vějířů doporučuji navařit kotel grogu, zatopit v krbu a každý večer se poctivě modlit, ať už se počasí umoudří, šedé dešťové mraky ať odtáhnou na Saharu-tam je deště zapotřebí, ať konečně vysvitne ta zlatá horká koule, co se pořád schovává za mračny, ať si všichni stihneme alespoň kousíček toho léta užít, jelikož za chvilinku nám končí. (No a mně připadá, že ještě ani nezačalo).
Omlouvám se všem, za poněkud depresivní a smutný článek, ale sama jsem zklamaná a rozladěná, že je takové léto, jaké je. Ale pořád doufám, že bude líp!!!

Krásný, i když opět upršený, skoro dušičkový den Vám všem přeje,
Simič.

P. S. Nemáte někdo kontakt na někoho z bývalého Sovětského svazu, kdo se podílel na akci-Poručíme větru, dešti...?

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Téma dne 10. srpna 2011: Co vás v létě nejlépe osvěží?

Své příspěvky už neposílejte, zasílání skončilo dnes (10.8.2011) v 15.00 hodin. Krátce po 16.00 hodině se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, novým kosmetickým balíčkem Fa NutriSkin.

fa

Reklama