Máme tady první příběh na téma Perná chvilka. A rovnou hodně drsný, kdy šlo doslova o život. Poslala nám ho čtenářka s nickem Datura. Co všechno může zavinit spěch a fušersky odvedená práce zdravotní sestry..

Dobrý den, pernou chvilku, kdy mi šlo opravdu o život jsem si prožila před 40 lety. Měla jsem za sebou porod, byl bez problémů, jen v nevhodnou dobu. Sobota, těsně před osmou večer, v televizi běžel oblíbený seriál a sestry se spěchaly dívat na sesternu.

Po návratu z nemocnice jsem se cítila fajn a jen jsem se těšila, až mi skončí šestinedělí. Večer, den před koncem tohoto nepříjemného období, jsem žehlila pleny. Manžel se mimořádně vrátil o den dřív z montáží, byl unavený a šel si lehnout. Snad jsem udělala nějaký zvláštní pohyb, či co, zabolelo mě břicho a začala jsem krvácet. Řekla jsem si, že to nejspíš bude zase normální menstruace, ale byla to síla.

Nenapadlo mě nic jiného, než si vlézt do prázdné vany, abych mohla krev smýt sprchou. Ale bylo ji moc a než jsem omdlela, stačila jsem zavolat na manžela. Naštěstí mě uslyšel a pak to šlo rychle. Záchranka, nemocnice. Nic z toho si nepamatuji, střídavě jsem omdlévala. Skončila jsem na operačním stole a na kapačce s krevní plazmou. Druhý den mi lékař sdělil, že jsem měla přirostlé lůžko a protože ho sestra pořádně nezkontrolovala, kus mi tam zůstal.

Kdyby nebyl můj muž náhodou doma, kdyby mě náhodou nezaslechl, už bych tyhle řádky nepsala. A stačilo tak málo, aby sestra pracovala pečlivě.

Zdraví Datura

Milá Daturo, to jste měla opravdu štěstí a váš anděl strážný vás má rád

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in?

  • Vybavuje se vám také nějaká perná, ne-li nejpernější chvilka v životě?
  • Určitě se vám v životě přihodila nějaká situace, kterou byste si už nechtěla zopakovat.
  • Jak se na ni díváte dnes? S humorem, nebo vám stále běhá mráz po zádech.
  • Vzpomenete si na nějaký trapas, kdy byste se nejraději propadla do země?
  • Nastala ve vašem životě chvilka, kdy na vás doslova sáhla smrt? Jak zafungoval váš anděl strážný?
  • Co se vám vybaví, když se řekně „Nejpernější chvilka v životě“?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama