Bulvár

Tenkrát jsem zvítězila sama nad sebou

Já a sport
Kdo se na mě podívá, tak si myslí, že já a sport se nemáme rádi. S mojí postavou bych mohla mít úspěchy tak leda v zápase sumo. Jenže já fakt chodím pravidelně do cvičení a pohyb v rytmu hudby mám ráda. Nejčastěji se sportuje aktivně v dětství a v mládí. Jenže já jsem v našem maloměstě tenkrát neměla možnost kolektivních sportů, protože do oddílu volejbalu nebo košíkové mě nechtěli jako prcka, na tenis nebo lyžování zas naši neměli peníze. „Máš dost pohybu!“ říkala máti, když mě honila na pole. V tělocviku jsem dostávala moji jedinou dvojku, aspoň za snahu. Pak jsem jela na tábor před devítkou, a ten jeho vedoucí zaměřili vyloženě sportovně. Tehdy jsem si znovu uvědomila, jaká jsem nešika, a moc jsem se tam před dětmi styděla. V přehazované jsem nedokázala přehodit hřiště, vybitá jsem byla vždycky na začátku hry, v gymnastice mi šly akorát kotouly. Pouze v orientačním běhu jsem dostala jediný diplom. To mě naštvalo tak, že jsem po zbytek prázdnin skákala na dvoře přes švihadlo, dostala jsem se až k počtu 2000 přeskoků bez přerušení, práskala jsem do vrat bráchovým míčem jako Metráček v tenkrát populárním filmu, až z toho randálu matka šílela. Běhala jsem skoro každý den do nedalekého lesíka, místo granátu jsem vlastní technikou házela do pole každý kámen, který jsem našla. Nijak zvlášť jsem nezhubla, ale v devítce jsem si jedničku z tělocviku fakt zasloužila. A na gymplu jsem si tu kondici udržovala. Jednou tělocvikář potřeboval na poslední chvíli do družstva na okresní závody někoho, kdo by dokázal zaběhnout patnáctistovku. Protože mě viděl běhat k lesíku, zeptal se mě. Měla jsem strach, že ho zklamu, ale vidina ulití z těžké písemky z fyziky mě povzbudila. Ráno jsem nastoupila ve vytahané teplákové soupravě a starých botaskách vedle pěti štíhlých děvčat. Ukázalo se, že žádná škola nikoho na patnáctistovku nedovezla, ale náš trenér trval na tom, že to bylo v propozicích, že on postavil úplné družstvo. Tak mě dali jako jedinou ženskou závodnici na start vedle kluků a vystřelili. Na to vystřelili i kluci a rychle mi ukázali paty, ale já jsem nasadila svoje obvyklé „lesíkové“ tempo a s klídkem jsem to stihla v limitu s krásným finišem v poslední stovce za potlesku všech přítomných. Díky mně naše družstvo získalo tolik bodů, že jsme si šli pro „zlaté“ medaile. Mám ji doma dodnes a na ten hřejivý pocit, když jsem vystupovala na stupínek, nikdy nezapomenu. Protože tenkrát jsem poprvé zvítězila sama nad sebou.
Bonda


Milá Bondo,
díky, díky, díky za hezký příběh. A pak, že to nejde. Doufám, že váš příspěvek rozhoupe i ostatní ženy-in i out, aby něco napsaly

   
05.10.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [8] 1Mona [*]

  Super!Lesíkové tempo a v klídku zaběhlá patnáctistovka mě dostala!)))

  superkarma: 0 05.10.2006, 13:30:00
 2. avatar
  [7] Janecka [*]

  Heké a gratuluji ještě dnes za překonání sebe sama, je to hřejivý pocit,viď?

  superkarma: 0 05.10.2006, 12:39:42
 3. avatar
  [5] Láska [*]

  Teda perfektní máš můj obdiv

  superkarma: 0 05.10.2006, 12:13:57
 4. [4] kornoutek [*]

  tak to je super.. myslím, že to co jsi dokázala, je daleko víc, než vítězství v tom závodě... moc gratuluji, fakt super..

  superkarma: 0 05.10.2006, 12:12:51
 5. avatar
  [3] Heduš [*]

  Bondo bomba! Protože jsem malá, tak závody na rychlost nic moc, ale na delší tratě jsem byla profík...

  superkarma: 0 05.10.2006, 11:41:10
 6. avatar
  [2] arjev [*]

  Jsi skvělá.Fascinovalo mě:„Máš dost pohybu!“ říkala máti, když mě honila na pole. Maminku pozdravuji

  superkarma: 0 05.10.2006, 11:28:43
 7. avatar
  [1] gerda [*]

  tak to je naprosto skvělý závěr! Je vidět, že záleží především na úsilí a vytrvalosti.

  superkarma: 0 05.10.2006, 11:15:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme