2009

A je tady čas bilancování. Naprosto upřímně můžu říct, že uplynulý rok byl doslova nabit událostmi, na které jen tak nezapomenu. Mám-li myslet na ty dobré, i těch bylo požehnaně. Rok 2009 jsem si po všech stránkách užila!

Kultura je skvělá věc

Po hudební stránce jsem si letošní rok užila dosyta. V únoru 09 jsem se konečně vymanila ze svých utkvělých představ typu: „To přece nemůžu.“ A poprvé v životě se vydala na koncert. A hned na koncík svojí oblíbené zahraniční kapely The Rasmus. Tutéž kapelu jsem si užila na začátku letních prázdnin, kdy jsem v doprovodu mladší sestřičky vyrazila na čtyřdenní festival Přeštěnice, kde jsme se nevídaně odvázaly. Užily jsme si to moc. Na podzim vyrazila na turné moje oblíbené česká kapela Clou a užila jsem si je hned dvakrát. A třešničkou na mém hudebním dortu byl rozhovor s jejich fešným kytaristou, který mě stál větší než malé množství hormonů.

Krom toho jsem po mnoha letech vyrazila do kina na Můj život v ruinách. Celý rok mě doprovázelo velké množství dobrých filmů (převážně hororů), mezi kterými jsem si našla nové favority.

Viděla jsem pánskou obdobu miss – Metrosexuála roku 2009. A taktéž po mnoha letech jsem si trsla na diskotékovém parketu. Do cesty se mi připletlo množství různých větších či menších společenských akcí.

Rodinné štěstí

Tak rodinného štěstí jsem měla nadmíru. Ze začátku to sice vypadalo bledě, ale ke konci roku přišel milý happy end. Mamince po operaci diagnostikovali rakovinu. Ale byla bojovnice a po několika měsících léčby, která se ukázala jako úspěšná, po rakovině ani stopy. Mezitím se stihla jedna svatba a díky bohu žádný pohřeb. Krom toho budu už čtyřnásobnou tetou. Obě starší sestry jsou v brzkém očekávání. Jedna z nich to možná stihne ještě letos. Termín porodu má na moje narozeniny – 1. 1. Tedy, kdyby to vyšlo…

Přežila jsem krizi

Ačkoli se hospodářská krize nevyhnula ani médiím a v redakcích se mohutně propouštělo, přežila jsem tuto bez újmy. A naprosto upřímně můžu prohlásit, že ačkoliv jsme se museli rozloučit s milovaným šéfem, jehož role se ujal Radek, svoji práci stejně miluju. Krom toho jsem si pořídila foťák, kterým jsem si začala přivydělávat. Obě mé práce jsou mým největším koníčkem.

Byla to sranda!

Na youtube jsem objevila Jeffa Dunhama a jeho úžasná loutkoherecká vystoupení, při kterých jsem slzela smíchy. Objevila jsem blondýnu Pazderkovou z pořadu Na stojáka a několik slušných parodií na známé písničky. Krom toho jsem mnohokrát vyprskla nad hláškami našich čtenářek, které šly do fronty na smysl pro humor určitě dvakrát. Právě teď se dost hlasitě směju při on-line konverzaci se svými přáteli. Ani oni nebyli ošizeni.

A taky trochu lásky…

Dalo by se říct, že v milostném životě to je už pět let beze změny. Pořád ten jeden, žádní další. A přece, jedna dávná platonická láska tu je. Letošní rok a jeho události nás o kousek víc sblížily. Stali jsme se přáteli a přislíbili si, že až budeme jednou na stejném kontinentu, nebo ještě lépe ve stejné zemi, zajdeme spolu na večeři.

Podtrženo sečteno, rok to byl dojemný, radostný, veselý, legrační a taky romantický. A věřím, že pro mě i pro vás bude ten další ještě o fous lepší. Mám s ním velké plány.

Blíží se konec roku a s ním i bilancování nad uplynulým obdobím. Snad každý touto dobou přemýšlí nad tím, co mu končící rok dal a co vzal. A protože já mám ráda optimismus, budeme si dnes povídat o tom, co se nám v roce 2009 podařilo, na co můžeme být hrdí a co pěkného nás potkalo.

Vdala jste se? Narodilo se vám vytoužené miminko? Povýšili vás? Vyhrála jste v loterii? Našla jste si lepší práci, chlapa nebo skvělou kamarádku? Napište nám o tom!

Své příběhy, úvahy a zamyšlení, která můžete doplnit i fotkou, posílejte na známou e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

 Vaše příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ten nejlepší jako vždy odměníme!

Reklama