Dnes jste asi trhly rekord v počtu příspěvků a je mi moc líto, že při vší dobré vůli všechny vydat nestačím. A tak se probírám posledními deseti a přemýšlím, který upřednostnit. Všechny jsou totiž úžasné. Ale uvěznění na záchodě čtenářky s nickem sonyczek tady ještě nebylo. Takže jsem se rozhodla pro tuto humornou tečku.

Tak to jsme tenkrát měli k obědu čočkovou polévku a segedín. „ Docela slušnej výkon na školní jídelnu“, říkala jsem si a lebedila, že jsem si tentokrát nepocintala svou hodobóžovou halenku s poctivejma čtyřkama pod ní. Však školník říkal, že mi to dnes v té uzounké sukýnce obzvlášť sekne.

Při odpoledním vyučování se mi rozvlnilo břicho jako v nejvyšším stupni těhotenství. V mých letech?!!! „Sakra, segedín chce ven!“ Ještě že už bude zvonit. Zaťala jsem půlky, k radosti pubošů nedala tentokrát žádný úkol ani radu do života a vystřelila směr WC. Čočku i zelí jsem stihla včas přemístit, ale co to? Ten čudl, kterým se zavírají dveře ,se nějak zasekl. Pro představu-řada plechových kukaní, dole trochu místa,nahoře trochu místa,vzadu zeď.Už bylo dávno po vyučování a ten zatracenej zámek ne a ne povolit.Co teď? Spodem se mých osmdesát kil neprotáhne a nahoru nevylezu.Nezbývá než omdlít ve vlastním smradu a nechat manžu vyhlásit celostátní pátrání. Zoufalé „pomóóóc“, nakonec i „Hilfeee“(máme i cizojazyčné vyučující) bez odezvy.

Zoufalství, rezignace...Kdepak. Jsem přece žena činu. Vykasala jsem sukni, našlápla na prkénko, které povážlivě zaskřípalo, a hup, už jsem visela jak opičák na dveřích. Zařezávalo se to víc jak mé kalhotky do zadku, ale co se zbytkem těla? Že já blbec nezašla aspoň občas do té posilovny. Čtvrt hodiny mi trvalo, než jsem vysunula pozadí nahoru.

A takto, se sukní pod prsama, vyšpulenýma tangama a s nudlí u nosu mě našel uklízeč. „No, paní profesorko, co tam NAHOŘE děláte??! Já dojdu pro žebřík.“

Tak ani nevím, jaké pocity zvítězily, zda úleva či ostuda. Uklízeč je třída, nechal si to pro sebe (snad). Každopádně kdykoliv ho potkám, na stará kolena se červenám :-)

sonyczech

Na tuhle scénku byste měla prodat autorká práva nějakému scénaristovi. Já jsem se alespoň bavila skvěle

Reklama