Ještěže mají kouzelného zámečnického dědečka, který pomůže, když se někdo ocitne v nouzi, jako tenkrát naše čtenářka s nickem Aggata. Jak k tomu došlo, se dočtete v jejím, příspěvku

Je to pár let, co jsme se nystěhovali do nového bytu v novém moderním domě. Ještě než jsme se sami stačili pořádně zařídit, tak jsme našli sousedku, jak se snad už po sté pokouší odemknout dveře svého nového bytu, tak jsme jí nemohli nechat na chodbě a pozvali ji dál. Byla stejně tři neděle před narozením svého druhého potomka jako já a tak jsem našla první kamarádku a moje první dítě stejně starou parťačku.

Bylo to mooooc pěkné odpoledne, kdy jsme my dvě seděly na zemi na krabicích (nábytek jsme ještě neměli smontovaný), naše děti lítaly jak šílené po prázdném bytě (už nikdy takového prostoru nezažily) a manžílkové se snažili hrubým násilím přeprat zaseknutý zámek. Nakonec zvítězili. Netrvalo ani týden a pro změnu jsem se předvedla já.

Při odchodu z bytu s dvouletou dcerou v kočárku jsem si automaticky zabouchnula a pak s tupým výrazem stála před bytem a přemýšlela, co dál. Samozřejmě před víceméně nedobytným bytem. Bylo dopoledne, manžel přes celé město v práci, bezpečnostní dveře, na oknech bezpečnostní folie a co bylo nejlepší, kllíč z druhé strany v zámku, takže to, že mám náhradní klíče u maminky kousek od nás, bylo v tuto chvíli k ničemu. Klíče v zámku jsme mít museli, protože naše beruška již narostla tak, aby dosáhnula na kliku, ale za to byla ještě dostatečně malinká a pitomoučká, aby nám v každé nestřežené chvíli utekla na chodbu a pokusila se pokořit schodiště. 

Představa, že volám zámečnickou pohotovost, kde jen samotný výjezd stojí 1600,-, mne optimismem moc nenaplnila. A přesně v tom okamžiku jsem potkala druhou dobrou kamarádku z nového domu. Vyšla z výtahu a jak mne tam tak viděla, jak tlustá jak slonice s malou v kočárku a s nešťasným výrazem stojím u vlastních dveří, hned věděla, kolik uhodilo. Hned se starala, jestli něco nepotřebuju, jak může pomoct a její dcera se zatím seznamovala s tou mou. Pak jsme šli spolu městem, kde jsem hledala jinou alternativu pro otevření bytu.

Kupodivu hned vedle na sídlišti visel malinký inzerát na levné zámečnické služby, kam jsem zavolala, starší pán - vlastně zámečník ve výslužbě - přijel, za deset vteřin byt otevřel, při tom zjistil, že dveře hrozně drhnou a západky špatně zapadají, celé to zbrousil, promazal, popovídal si se mnou a pak ten anděl na mne kouká zkušeným pohledem a říká. „Paní, jak tak na Vás koukám, nebylo by lepší mít zámek, který se dá otevřít, i když jsou klíče z druhé strany?“  Měl pravdu samozřejmě, zámek mi hned instaloval, nechal si zaplatit jen ten nový zámek, otevření bytu nechal jako bonus, svěřil mi několik vizitek a odjel zpátky na svou chatu, ze které jsem ho vytáhnula.

Manžel byl sice večer načuřený, že jsem koupila novej zámek, když tenhle byl snad dva týdny starý, ale samozřejmě první, komu se opět povedlo si zabouchnout dveře s klíči v zámku, byl naštěstí on a jak by rád, že uprostřed noci jediné, co musí udělat, je dojít si pro druhé klíče. A vizitky od tohoto pohádkového zámečníka už také nemám, tenhle dům je snad začarovaný, protože si po čase sousedi přišli jeden za druhým pro kontakt, že mají zabouchnuté dveře.

Aggata

Berte to jako pozitivum. Alespoň vás ten společný problém zabouchnutých dveří dá sousedsky dohromady. Není ten starý zámečník opravdu kouzelný?

 

Reklama