.

Tenerife, jaký je to ostrov?

Cestování

Tenerife, jaký je to ostrov?

tenerife

Ostrov Tenerife (2 046 km2) je největším z Kanárských ostrovů, má tvar trojúhelníku a je považován za kontinent, protože se zde vyskytují oblasti s různými klimatickými podmínkami, rostlinami i zvířaty. Sever ostrova je o něco chladnější a častěji zde prší, takže je neuvěřitelně zelený - plný banánových plantáží (hlavní zemědělský produkt ostrova), stále kvetoucích stromů a keřů. Jižní část ostrova je vyprahlejší s výrazně teplejším klimatem, proto se zde nacházejí největší a nejrušnější letoviska ostrova - např. Playa de las Américas, Los Cristianos, Los Gigantes, kde naleznete pláže s černým lávovým pískem.

Tenerife je utvářen od pobřeží až k horám výraznými kontrasty, díky kterým je tento ostrov vhodný pro strávení dovolené plné nezapomenutelných zážitků. Máte možnost zde vidět skrytou zátoku s černým pískem, rozsáhlé zlatavé pláže, hluboké rokle, gigantické strmé útesy, exotické lesy, měsíční krajiny a údolí pokryté banánovníky.

Dominantou a symbolem ostrova je nejvyšší hora Kanárských ostrovů i celého Španělska - Pico del Teide (3 718 m. n. m.). Necelých 200 metrů pod vrchol tohoto vulkánu je možné vystoupat lanovkou, kolem se rozprostírá Národní park Teide, který zabírá 36 % celkové plochy ostrova.

Z Tenerife se minulý týden vrátila Zuzana Sommerová od nás z redakce, tak jsme ji hned vyzpovídali, jak si dovolenou užila a jaký je ostrov Tenerife.

Jaký je ostrov Tenerife ve srovnání s ostatními Kanárskými ostrovy?
Typický je svými černými plážemi. Při příjezdu mi to přišlo takové „neromantické“, ale rychle jsem si zvykla. Mám pocit, že ve srovnání s Fuerteventurou a Grand Canarií tam výrazně méně foukalo. Také mě překvapila rozmanitost ostrova.

tenerife

Jaké jste navštívili pláže, co vás překvapilo?
Hodně jsme cestovali, takže jsme viděli pláže všech barev. Krásné jsou samozřejmě pláže Las Americas, ale také je tam výrazně více lidí než na černých plážích. Úžasná je pláž Teresita, která je nedaleko hlavního města Santa Cruz. Je také bílá a byla tam minimální koncentrace lidí, protože v této lokalitě je méně hotelů.

Dominantou ostrova je sopka Teide, nejvyšší hora Španělska, dá se na ni vystoupat nebo jet k ní na výlet?
Výlet na Teide je krásný, ale musíte se připravit na to, že teplota na vrcholu je kolem 5 stupňů. Na horu se dá jak vystoupat, tak vyjet lanovkou. Ta končí cca 160 metrů pod vrcholem a zbytek se musí dojít pěšky. Pokud chcete vyjet lanovkou, je lepší si přivstat, protože kolem 10-11 hodiny zde bývá pěkně „plno“.

Jaká je zdejší kuchyně, ochutnali jste něco místního a typického?
Zdejší kuchyně je rozmanitá - najdete zde všechno od ryb, masa, zeleniny, těstovin... Mě nejvíc zaujalo smažené ovoce - banány, broskve... Hodně sladké, ale výborné.

Jaké výlety můžete doporučit pro ostatní, kteří se na Tenerife chystají?
Myslím, že je dobré půjčit si auto a po Tenerife cestovat individuálně. Není to příliš drahé a určitě vás to vyjde levněji, než když si všechny výlety zaplatíte autobusem. Jen se musíte připravit na trochu krkolomné cesty a velké převýšení. My jsme měli auto půjčené na 5 dní a projeli jsme toho opravdu hodně. Sopku Teide, hlavní město Santa Cruz, původní hlavní město La Laguna, většinu známých pláží, středověkou vesnici Masca - ta je opravdu nádherná, aquapark Siam a krásný přístav na severu ostrova.

tenerife

Je na ostrově nějaký aqvapark nebo jiný park vhodný pro děti?
Parků je zde více, nejvíce uslyšíte o Loro parku, který navštíví většina turistů na ostrově. My jsme si však vybrali Siam park. Má krásné vodní atrakce a celý je pojednaný v asijském stylu - parky, vzhled atrakcí...

Máte nějaký nevšední zážitek?
Těch bylo více, ale kdo má rád adrenalin, ať si zajde do Siam parku. Je tam úžasná atrakce, kdy sjíždíte dlouhou skluzavku, která je téměř kolmá, takže máte pocit, že se na ní určitě nemůžete udržet. Navíc končí průhlednou trubicí, která vede akváriem s několika žraloky.

Na co je dobré před cestou upozornit?
Tenerife je civilizovaný ostrov - není nutné připravovat se na něco speciálního. Možná bych jen poradila těm, kteří chtějí navštívit sopku Teide nebo se podívat do míst s bujnou vegetací ve vysoké nadmořské výšce, aby si vzali jednu sadu teplého oblečení.


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234 mobilní operátor 602313049 fax 224946391 nebo 224 948025.

   
04.11.2010 - Kanárské ostrovy - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [5] daddyska [*]

  nádherné fotografie mluví za vše Sml16

  superkarma: 0 05.02.2011, 20:24:16
 2. [4] caniska [*]

  my jsme si tedy Tenerife užili maximálně jako last minute a neměnila bych

  superkarma: 0 06.12.2010, 20:57:50
 3. [3] fefule [*]

  Byli jsme na Tenerife loni v říjnu, moře mi připadalo teplé tak akorát, ale stejně jsme spíš jezdili autíčkem po ostrově. Nejvíc mě uchvátil zpěv divokých kanárů. Nejsou moc vidět, ale jendou se mi povedlo, skoro náhodou, najít strom doslova obsypaný těmito ptáčky :). Zážitků byla spousta, prima byl například nedělní trh na náměstíčku v Guimaru, kde jsme si koupili moc dobré místní víno, místní hráli a tancovali a vůbec jsme si připadali, že jsme vlezli na nějakou soukromou párty, kde nás ale mile přivítali ;-).

  Černá pláž v Los Gigantes se dala bosou nohou přejít jen dopoledne, pak byl písek úplně žhavý.

  A národním parku Teide, kde okolí sopky vypadá jako zmíněná měsíční krajina, byla prý natáčena Planeta opic.

  superkarma: 0 04.11.2010, 17:00:14
 4. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Ratje — #1 Moře je na Tenerife studené i v létě. Max. 20 st. Tedy aspoň tam, kde jsme byli my (Playa de las Americas).

  superkarma: 0 04.11.2010, 10:28:02
 5. [1] Ratje [*]

  Tenerife jsme zvazovali na unor, ale kvuli nejistemu pocasi a reportech o studenemu mori to nakonec vyhrala Malajsie a za stejnou cenu (letenka do Asie je drazsi, ale po par se to vyrovna diky ubytovani a jidlu za babku).

  Tak priste…

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #2
  superkarma: 0 04.11.2010, 09:25:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme