Čtenářka kůzle nemá ráda lichotky. Neumí je ani přijímat, ani říkat. Na jednu však nemůže zapomenout, i když nepatřila přímo jí…

Co se týká lichotek, nemám je ráda. Neumím na ně reagovat a možná proto je ani já sama nedělám, nebo vskutku jen výjimečně a ještě se většinou týkají dětí, než dospěláků. Bohužel mám dost kamarádek, které se v lichotkách vyžívají, ale ty jejich jsem se naučila celkem obstojně ignorovat a nereagovat na ně.

Ale vzpomínám si na jednu „lichotku“, která stála za to. Za dob studií v Chebu jsme s holkama místo přednášek vyrážely na výlety do Františkových lázní.  Dělávali tam na kolonádě báječné zmrzlinové poháry. Kamarádka  si tam v jednom obchodě prohlížela brčálově zelený deštník, když to viděla paní prodavačka určitě s dobrým úmyslem pronesla onu památnou větu: „Ten deštník, by Vám šel k pleti.“ Po této poznámce jsme obě vykulily oči, jestli to paní prodavačka myslí vážně, že se brčálově zelená hodí  k pleti někomu, kdo zrovna není  několik dní utopený.

Deštník jsme jí tam samozřejmě nechaly a víckrát jsme do toho obchodu nevlezly :-D

Přeji hezký den a příjemnější lichotky od prodavaček J  Samozřejmě do toho počítám i báječné lichotky vietnamských obchodníků, kdy mi z oblečení přetékají špeky na vše strany a oni mě obskakují a nadšeně vykřikují „ ti ti sou, ti ti sou !!!!!“

kůzle
Text nebyl redakčně upraven


Díky kůzle za veselou historku. Ale jako správný chlap jsem nepochopil, o co jde, dokud jste mi to nevysvětlila. A k těm lichotkám, zkuste si je užít… uvidíte, jak vám bude příjemně, když si připustíte, že ten, kdo vám lichotí, to myslí vážně.

A jak to máte s lichotkami vy ostatní?

  • Vzpomínáte na nějakou?
  • Jste ráda polichocena?
  • Nebo se lichotek bojíte?

Můžete to sdělit mně a našim čtenářkám v rámci dnešního tématu dne.

Pošlete mi své příběhy a vzpomínky na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

a získejte poukázku do zlatnictví ve vašem městě za 1 000,-

Tou odměním tu z vás, která mne nejvíce zaujme, pobaví, rozesmutní, či rozesměje. Prostě zaujme.

Reklama