Bulvár

Ten smrad nás probudil ze spaní!

Věřte nevěřte, člověk je tak naprogramovaný, že nelibou vůni zaznamená i ve spánku a procitne. Mně se tohle stalo na svatební cestě.

Svatbu jsme pojali netradičně, v rámci dovolené a utajeně. Všecko proběhlo, jak náleží, svatba samotná se vydařila a dovolená byla opravdu krásná. Za místo dovolené jsme zvolili naše oblíbené místo a ubytovaní jsme byli na zahradě v krásné dřevěné chaloupce, ostatně jako vždy. Přiblížil se den odjezdu, abychom se ráno nemuseli honit, už jsme si napolo sbalili zavazadla a ulehli ke spánku. Spalo se nám dobře, do chaloupky otevřenými okýnky pronikaly příjemné vůně ze zahrady - sušícího se sena a dozrávajícího ovoce, prostě idylka.

Když vtom mě něco ze sna vytrhlo. Bylo to jako rána kladivem do hlavy. Místností se šířil strašlivý silný zápach, přicházející zvenčí. Manžel byl vzhůru už také, oba jsme třeštili oči do tmy a přemýšleli, co je to proboha za hrůzu... Pak jsme přišli na to, že pilní zemědělci přes noc polévali své latifundie močůvkou, a protože nebyl vítr, který by to odnesl na opačnou stranu, odér z blízkých polí se rozlil po celém městě a zavalil nás i v domečku.

Bylo jasné, že máme po spaní, smrad by se dal krájet a vyvětrat ho? Kam?! Zavřít se? Tak to bychom se ubednili spolu s tou hrůzou společně... A tak jsme rozsvítili, navázali na práci z večera a dokončili balicí práce. Ještě nikdy se mi nestalo, abych před puchem prchala, ale tohle bylo opravdu na omdlení. Vydržet se to nedalo, jediné řešení byl útěk. Nikdy bych neřekla, že smrad je tak účinný prostředek, až dokáže člověka vyštvat a je mi jasné, jak mocnou zbraň vlastní tchoř, skunk a jim podobní.

Už se to nikdy neopakovalo, myslím, že to město tehdy povstalo proti zemědělským "partyzánům" jako jeden muž a oni podobnou exhibici podruhé nezkoušeli. Bylo to sice pod rouškou tmy a utajeně, ale čichatelný, i když neviditelný účinek jasně vedl k pachatelům:).

Gerda


Díky Gerdě za historku, která vás probudí ze sna. Musela to být vážně síla, párkrát jsem kolem podobného pole projel, ale že by to dolehlo na celou vesnici… To muselo být jako jedna z ran egyptských tohleto! Vážně děsivá představa!

Stalo se vám něco podobného? Vyhnal vás odněkud třeskutý smrad? Napište mi o tom na redakce@zena-in.cz

   
26.07.2006 - Společnost - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [10] gerda [*]

  Jaštěrička: já nevím, co by mohlo smrdět tak strašně. Nenapadá mě žádný jiný biologický smrad.

  superkarma: 0 27.07.2006, 07:15:19
 2. avatar
  [9] aha [*]

  Amálie: Já jsem taky vyrostla na zemědělství, takže krávy, prasata, hnůj mi až tak nesmrdí, resp. dá se to vydržet. Výfukový plyny se ale nedají vydržet.

  superkarma: 0 26.07.2006, 15:24:51
 3. avatar
  [8] Meander [*]

  Ono projet v tomto vedru plzeňskou Jateční ulicí je taky silný zážitek

  superkarma: 0 26.07.2006, 14:22:17
 4. avatar
  [7] Jaštěrička [*]

  gerda: Pokud by lili na pole prasečí kejdu,tak to nejsou zemědělci,ale magoři.Takže tomu moc nevěřím.Prasečí kejda se jako hnojivo vůbec používat nemsí, pokus i ovšem nechceš zničit půdu a spálit vše široko daleko.

  superkarma: 0 26.07.2006, 14:19:28
 5. avatar
  [5] Amálie [*]

  oprava: max 2x za rok

  superkarma: 0 26.07.2006, 13:10:35
 6. avatar
  [4] Amálie [*]

  gerda: věřim, že to bylo děsný

  My se od mala točili u babči a dědy kolem hospodářství a kydali prasatům, králíkům atd, možná proto mi to nepřijde tak děsný, jako třeba kamion. Ovšem kafilerka - to je masakr Naštěstí jsme kolem ní jeli max x za rok a teď jí už zrušili.

  superkarma: 0 26.07.2006, 13:09:28
 7. avatar
  [3] gerda [*]

  Amálie: mně například velice příjemně voní kravín, to mi vůbec nevadí. Ale prasečí kejda smrdí tak, že by to mělo být na zbrojní pas. Obávám se, že právě tu lili po celou noc tajně na pole.

  superkarma: 0 26.07.2006, 13:02:21
 8. avatar
  [2] Amálie [*]

  sladké sny, nevěsto

  mam raději zápach zemědělský, než dusivý čmoud kamionu

  superkarma: 0 26.07.2006, 13:00:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme