Vztahy

Ten se nikdy nezmění!

Každý člověk je jiný. A chová se tak, jak ho utvořila genetika, povaha, výchova i prostředí. I proto si myslím, že dospělý člověk se těžko nějak výrazně změní. Může se chvíli snažit, ale nakonec se zase začne chovat jako dřív.

Je to jen můj názor, takže s ním samozřejmě nemusíte souhlasit, ale něco na tom bude. Když se chlap chová čtyřicet let jako sobec, určitě se najednou nezačne chovat úplně jinak. Nebo třeba lakomý člověk určitě nezačne být štědrý. Ano, chvíli se mohou snažit, ale ta podstata se nezmění, nadlouho z nich nebudou ohleduplní altruisté či štědří mecenáši.

woman

Přečtěte si také:

Znám pár žen, které by se pod tento názor podepsaly. Jednou z nich je taky Helena, třicetiletá maminka malého synka, která žije pět let s Milanem. Ten je o patnáct let starší, už má za sebou dvacetileté manželství s dvěma dětmi a kvůli Heleně se rozvedl.

„Kdybych tehdy věřila jeho bývalé ženě, mohla jsem si odpustit poslední rok plný trápení a hádek. Naše manželství stojí za houby, už se nedivím, že se s ním jeho bývalá žena rozvedla. Jenže zamilovaný člověk žádným řečem nevěří a pochybnosti nebere v úvahu. Bohužel...

Přitom tehdy jsem si myslela, jak je jeho žena hloupá, že se tak lehce vzdá skvělého chlapa. Mně připadal skvělý a dokonalý, samozřejmě. Byla jsem polichocená, že si vybral mě, takový úspěšný a přitažlivý chlap. A teď bych ho nejradši poslala do háje za to, jak se chová.

Varovala mě, že ji podváděl

Jeho první žena se mi snažila naznačit, no vlastně to řekla i přímo, že Milan není takový ideál, za jaký ho považuju, říkala mi, abych nespěchala s manželstvím a nejdřív ho pořádně poznala. Tvrdila, že ji Milan během manželství ponižoval a podváděl, že ji měl doma jen jako kus nábytku, který tam vždycky byl, zatímco jinde si užíval a hledal zábavu a povyražení. Což ona dlouho netušila.

To já jsem to poznala dost brzy. Je to i tím, že Milan je starší, takže už se nevydržel tak dlouho přetvařovat, navíc mě asi tolik nemiloval jako svou první ženu, takže neměl potřebu se snažit dlouho. Už asi po třech letech vztahu jsem zjistila, že se chová dost důvěrně i k jiným ženám, přesně jak o tom mluvila jeho žena. Pak se mi začaly donášet takové ty „zaručené“ zvěsti, např. kde obvykle tráví polední pauzu (u kolegyně v kanceláři), začaly mi vadit jeho ironické a urážlivé poznámky v jakékoliv situaci i narážky na to, že bych se někdy mohla víc upravit.

Jenže já byla v té době na mateřské s malým Honzíkem a na takové věci jsem neměla čas. Bylo mi jasné, že nevypadám zrovna elegantně a přitažlivě, ale nestíhala jsem to řešit. No a není to tak dlouho, co jsem přijela domů od rodičů dřív, než bylo v plánu... A měl tu milenku. Ani mě to nepřekvapilo. Vymlouval se, sliboval, že už to neudělá... Ale už mu nevěřím.

Myslím, že ho brzy čeká druhý rozvod. A mě mrzí, že jsem byla slepá a dělala si iluze. Vždycky takový byl. Ten se nikdy nezmění!“

Myslíte si, že se člověk může nějak zásadně změnit?

Možnost%
Určitě ne, prosadí se povaha.17,7
Spíš ne, i když v něčem možná ano.52
Nevím, je mi to jedno.2,2
Asi ano, když má silnou motivaci.21,2
Určitě ano, láska dělá s lidmi divy.5,4
O tom jsem nikdy nepřemýšlela.1,2
Jiná odpověď (napište do diskuse).0,2

Další články v našem magazínu:

   
18.11.2013 - Ona s ním - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] marianaant [*]

  jsem vdaná 34 let, ale manžela jsem se vůbec nesnažila předělávat, protože to opravdu nemá význam. Sml15

  superkarma: 1 19.11.2013, 14:37:02
 2. avatar
  [2] helmar [*]

  Viděla jsem pořad s Hankou Zagorovou, kde říká: Slíbili jsme si se Štefanem, že nebudeme jeden druhého předělávat! - tak to je superSml67. Ruku na srdce, ženy, každá jsme si chtěla toho svého vyvoleného předělat k obrazu svémuSml30! Časem zjistíme, že něco se povedlo, něco méně a něco vůbec ne. Vidím to doma po 27 letech soužití. Dokud se chodí pracovat, tak si toho člověk totiž moc nevšímá. Když už jste doma, tak chlapa více sledujeteSml80 a více věci vám na něm vadí /přesně tak, jak říkával Petr Novotný ve svém desateru!/. Nakonec zjišťuji, že se strašně podobá svému otci, a to nejen vizáží, ale hlavně mimikou a i některými hláškami. Takový je životSml16.

  superkarma: 0 18.11.2013, 12:58:57
 3. avatar
  [1] LadyZ [*]

  Můj bývalý muž měl rád peníze. Pro korunu by si nechal vrtat koleno (jak se říká), ale když jsem chtěla, tak jsem ten jeho nasyslený poklad dokázala provětrat, bez újmy na zdraví. Navíc to byl ne příliš šikovný hypochondr, takže když bylo třeba doma něco opravit musela jsem sama, nebo si někoho pozvat a v nemocnicích už byl znám. Po rozvodu se po čase nastěhoval k jedné dámě a to jsme všichni zírali, čeho všeho je schopen o čem jsme nevěděli. Ovšem netrvalo to dlouho - i když pět let je dost dlouhá doba, když se to tak vezme. Ale jeho konto mu větrá mnohem líp než já, párkrát už utekl k dceři, ale pak se radši vzdal peněz a vrátil se k ní.

  superkarma: 1 18.11.2013, 11:33:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme