.

Ten nejlepší dárek pro muže: bourbon Jim Beam

Dárky

Ten nejlepší dárek pro muže: bourbon Jim Beam

Hledáte na poslední chvíli inspiraci na dárek, který zaručeně potěší vašeho partnera nebo vašeho tatínka? Sáhněte po jistotě! Každého muže potěší láhev kvalitního bourbonu, jako je Jim Beam. Navíc jej můžete koupit v krásné plechové dóze nebo jako dárkové balení se skleničkami. Pokud potřebujete opravdu výjimečný dárek, zvolte nejluxusnější bourbon Jim Beam Black.

Jim Beam si již od roku 1973 drží pozici nejprodávanějšího bourbonu na světě a je jím i v současnosti. Prvenství mezi značkovými bourbony si drží také v České republice.

Letos v říjnu dokonce navštívil Prahu majitel palírny a vrchní distiler pan Fred Noe alis pan Jim Beam.

p

Jaký je bourbon Jim Beam?

jbJim Beam White, nejprodávanější bourbon na světě, zraje minimálně po dobu čtyř let, tedy alespoň o dva roky déle, než to zákon u pravého bourbonu vyžaduje. Do lahví se stáčí s příjemnými 40 obj. % alkoholu.

•   Barva: zlatá jantarová

•   Aroma: dubová vanilka, kořeněné pozadí

•   Chuť: středně plná, zralá, s náznaky karamelu a vanilky

•   Dokončení: čisté, plné chuti

Jim Beam se pije čistý, na ledu nebo jako součást míchaných nápojů. Nejznámějším mixovaným nápojem je legendářní Jim Beam + cola, který je stále populární, zejména u mladších konzumentů.

Výjimečný dárek - Jim Beam Black

jbJim Beam Black - nejluxusnější bourbon, který nese jméno rodiny Beamů (na lahvi)

Stáří: 6 let
Obsah alkoholu: 43 %
Popis: Dozrává 6 let, aby získal komplexní, vybranou chuť.
Velmi dobrý v koktejlech. Prémiový bourbon s chutnějšími vlastnostmi.
Nezbytná součást každého domácího baru.

Barva: Medová, jantarová
Aroma: Karamelky a tabák.
Chuť: Nejprve polosladká, postupně sílí nádech dubu, následuje nepatrný dozvuk praženého obilí.
Závěr: Elegantní, dlouhý, jemně chuťový, plynulý

Jaký je rozdíl mezi bourbonem a whiskey? Co o nich víte?

5 věcí, které byste měli vědět:

1. Každý bourbon je whiskey, avšak každá whiskey není bourbon. Whiskey z Tennessee? To není bourbon. Kanadská whiskey? Ne. Skotská? Rozhodně není bourbon… pochopili jste?

2. Bourbon je čistě americká lihovina. V roce 1964, když byl u moci prezident Lyndon Johnson, Kongres prohlásil bourbon americkou lihovinou (prezident měl bourbon ve velké oblibě).

3. Jediná věc, kterou lze přidat do bourbonu, je voda (a pouze pro snížení jednotek stupňovitosti lihu). Do whiskey lze přidávat barviva a ochucovadla.¨

jb4. Whiskey může dozrávat v použitých sudech. Zákon stanoví, že bourbon musí dozrávat v NOVÝCH vypálených sudech z amerického bílého dubu. Skotská whiskey často dozrává v sudech, které se předtím používali při výrobě bourbonu. Zřejmě chce absorbovat jedinečnou chuť bourbonu!

5. Na etiketě nemůže být uvedeno „bourbon“, pokud nebyla lihovina destilována v USA. A nemůže tam být uvedeno „Kentucky Bourbon“, pokud nebyla lihovina destilována ve státě Kentucky.

Whisky, čistě mužská záležitost - tip na vánoční dárek, který potěší.

   
21.12.2010 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme