Ten, který zabil draka, je už ve 28 zemích světa. Světový bestseller Leifa GW Perssona právě vychází. A s ním i další výborné knihy, které mohou být i skvělými vánočními dárky pro celou rodinu!

Švédský krimi román Ten, který zabil draka Leifa GW Perssona vyjde ve středu 12. listopadu. Zařadíme se tak po bok 27 zemí světa (včetně Velké Británie, USA, Španělska, Německa, Brazílie, Francie, atd.), kde tato kniha - ověnčená nejlepšími recenzemi a čtenářskými doporučeními – vyjde. Filmová práva už s předstihem koupila společnost 20th Century Fox Television, právě natáčí, a seriál bude mít premiéru v příštím roce. Všechna tato fakta jen ukazují na to, že nakladatelství MOBA právě vydává špičkovou a ambiciózní knihu. Z originálu Den som dödar draken ji do češtiny přeložil dvorní Perssonův překladatel Jaroslav Bojanovský.
„Zapomeňte na Mankella, Leif GW Persson je nejlepší švédský spisovatel krimi románů,“ tvrdí německý Cosmopolitan a další se k němu přidávají.
Kdo jiný by už měl o zločinu vědět víc Leif GW Persson původním povoláním kriminální vyšetřovatel a profesor kriminalistiky. Ve Švédsku je přinejmenším stejný známý jako král Karel Gustav.

ds

Další novinkou z pera Vlastimila Vondrušky je historická krimi Ďáblův sluha opět v hlavní roli s udatným a chytrým Oldřichem z Chlumu. Obrátí se na něj v soukromé záležitosti mocný jihočeský velmož Oldřich z Hradce. Královský prokurátor a správ­ce severních Čech Oldřich z Chlumu mu bude pomáhat s řešením zapeklitého problému. Na jeho panství se totiž začaly dít věci, které jsou nejen proti lidskému rozumu, ale i proti křesťanské víře. Dojde také k nevysvětlitelné vraždě, jejíž obětí se stal pan Vítek, otec Oldřicha z Hradce. Zdá se, že nitky zla sahají až za hranice Českého království…

sad

Starší děti se již nemohou dočkat třetího volného pokračování dobrodružství a příhod „trapáka“, chcete-li Dannyho Shina. Mají je v tak velké oblibě, že se umísťuje na špičce žebříčků prodejnosti, hned jak vyjde.
Prokletí trapáků od H. N. Kowitta bude řešit „skoro“ prokletí hlavního hrdiny: Jmenuji se Danny Shine a nejsem zrovna sportovní typ. Přesto se mi při jednom baseballovém zápase podařilo chytit míček. Jenže to znamená, že ho nechytil hráč na třetí metě a my prohráli… Celá škola mě teď nenávidí. Může být ještě něco horšího než být trapákem? Bohužel může. Ještě horší totiž je, když jste smolař. To je fakt prokletí…

Y

Na své si přijdou i milovnice erotických románů v dalším pokračování příběhů svůdné Sophie spisovatelky Kathryn Taylor. Barvy lásky - Svedená zavede hlavní hrdinku zpět do Londýna. Je tam sama a se zlomeným srdcem. Nemůže zapomenout na úžasné dny, a především noci, které prožila s Matteem v Římě. Touží po něm stále víc a trápí se. Nakonec se rozhodne vrátit do Itálie – a i Matteo je rád, že se znovu vidí. Svádí ji k ještě odvážnějším erotickým hrátkám než dříve. Jeho minulost ho však vytrvale pronásleduje…Z originálu Colours of Love – Verführt přeložil Tomáš Butala.

dsa
Zdroj: tisková zpráva

Reklama