Hádky kvůli předchozím vztahům, bývalým partnerům a nevlastním dětem bývají docela časté. O své nevlastní dceři nám napsala čtenářka Míla.

To Vám vůbec nezávidím, milá Mílo. A nestačilo by si s manželem promluvit? Třeba by to pomohlo... Děkuju za příspěvek a přeju hezký den.


My se hádáme kvůli dceři mýho mažela. Z prvního manželství má 15tiletou dceru, se kterou je furt nějaký problém. Nejen s ní, ale taky s jeho bývalkou, která nám neustále škodí (slídí, co máme doma, pomlouvá, obchází naše známé, jak se měl Karel líp s ní atd...)

Nesnáší mě, i když jsme se potkali a dali dohromady rok poté, co se rozešli (ona ho opustila, kvůli jinýmu). S jeho dcerou jsem měla dlouho trpělivost, ale pak už to nešlo a ozvala jsem se. To bylo samý... „tohle nejim, proč to vaříte, na víkend se mi nechce, chci sedět na facebooku, tati kup mi nový tričko, boty...“ - ale ne nějaký obyčejný, ale neobyčejný, za více jak 1000 za kus...

Nejvíc mě ale štve, když chceme mít večer klid, chceme se na něco dívat v televizi, povídat si u vína, tak neustále otravuje náladu. Jak jsme trapní, na co se koukáme... no je sice puberťačka, já vím, ale fakt to někdy přehání. Vždycky, když přijede na víkend, se musí jít něco koupit, protože máma teď nemá peníze. Když ji s čímkoliv okřiknu nebo se jí snažím vysvětlit, jak to je, ona jen našpulí pusu. Nejhorší na tom je, že se jí tatíček zastává a ona se pak škodolibě usmívá a ještě provokuje.

Hádáme se tedy kvůli ní. Dokonce jsem se jednou neudržela a ječela jsem, že mě ten fakan fakt štve, že je drzá a zlá, provokuje.

Já vím, není to hezký takhle mluvit, ale byla jsem úplně vytočená. Jsem s ním už pět let, teď bysme chtěli mít vlastní dítě, ale já jsem z těch hádek a z toho, že on to neřeší, fakt unavená. Když jí bylo deset, tak to byla milá holka, ale teď, co její máti opustil její chlap, se to nějak stupňuje. Přitom by určitě stačilo, kdyby ji usměrnil, vynadal, ať se chová slušně, prostě aby byla někde nějaká mez.

Prostě táta musí všechno koupit, táta musí být hodnej, musí být po ruce, když dcerunka potřebuje někam odvést (což dříve dělal matky partner).

Možná to znáte sami, vyjít s velkou rodinou, kde jsou děti z předchozích vztahů, není jednoduché a chce to pomalu školu diplomacie. Jenže, každý má taky jen jedny nervy!

Míla

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Kvůli čemu se nejvíc hádáte s partnerem?

  • Hádáte se často, nebo jenom občas?
  • Máte italskou domácnost?
  • Co je nejčastěji příčinou vašich sporů?
  • Máte nějaké zajímavé historky?
  • Myslíte si, že jsou hádky k něčemu dobré?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá jako dárek Hru o manželství od firmy Albi. Pište do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je HÁDKY.

hra

Reklama