Jste napnuté, který film tak uhranul naší další čtenářku? Tak si přečtěte příspěvek od Sepy a můžete diskutovat. Byl opravdu tak dobrý, nebo přehání?

Dobré ránko zeny-in, filmy mám ráda, raději komedie než horory a střílečky. Mám jich tu spoustu na DVD, ale nějak nemám kdy se na ně podívat a tolik bych chtěla, jenže, kdo má děti, asi ví, prckové nemají pochopení pro to, že mamča s tátou chtějí mít občas klid :-)

A tak, když jsme letos v létě jeli na dovču do Itálie, vzali jsme s sebou přenosné DVD a pár filmů, které nám tu už dlouho ležely. A jeden z nich, je ten, kvůli kterému to všechno píšu, ten mě (a nejen mě), naprosto uchvátil - Austrálie.

Děti usnuly, nakrájely jsme si s manželem sýry, rajčata, papriky, nalili vínko, pohodlně se usadili do plastových křesílek na terase, venku bylo příjemně teplo, cvrkali cvrčci (tedy doufám, že v Itálii cvrkají cvrčci a ne něco jiného), po stěně za okapem běhaly maličkaté ještěrky a tokaly. Jindra pustil dývko se slovy: "To sem na to zvědavej, co je to za romanťárnu, že u toho Marcela bulela, to bude zas blbost." (Marcela je kamarádka, bulí téměř u všeho :-))

Už po pár prvních minutách nás film absolutně vtáhl do sebe, jakmile jsme si potřebovali udělat čůrací pauzu, bylo to, jako když vás nějaká ruka vezme za rameno, vytáhne vás z jednoho světa a dá do jiného a zase zpátky. Ten film je nádherný, romantický, smutný, napínavý, vtipný, všechno dohromady, nejsilnější je, že je nepředvídatelný, nikdy nevíte, co bude dál, jak to všechno skončí, dobře nebo špatně? Člověk si vůbec není jistý. Pořád jsem měla strach, aby ten konec nebyl špatný, ale nečekala jsem ani happyend.

A pak, těsně před koncem, kdy je člověk napnutý jak struna, melou se v něm všechny ty pocity a dojmy, pro ty, kteří viděli, u scény, kdy dětičky plují na lodi, se mi vzbudila Kačka, musela jsem ji jít nakojit a ona už mě nepustila zpátky. Na finále jsem si musela počkat do rána. Takhle rychle jsem snad nikdy nevstala, oči ještě napůl zalepené, jsem cpala DVD do přehrávače... Konec ani dobrý, ani špatný, byla jsem za něj ráda. Kdybych ho viděla už večer, určitě by mi i slza ukápla. Ten film mě uhranul.

Doma jsem si ho pustila ještě několikrát, na větší televizi. Pustila jsem ho i ségře, když u nás slavila přijetí na vysokou školu. Ta už se v půlce filmu ptala: "A že to nedopadne špatně?" Šla bych na něj i do kina, kdyby to ještě šlo...

Sepy

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Já se musím přiznat, že vaše nadšení z Austrálie a vámi nesdílím. Mne naopak velmi zklamal, protože jsem od stejného režiséra viděla jiný, naprosto úchvatný film, a čekala jsem až možná příliš.

Co vy milé ženy-in? Jak se vám líbila Austrálie?

Reklama