Vztahy

Ten článek byl o mně! Musím ragovat!

Milé ženy,

 

náhodou jsem si ve čtvrtek večer otevřel tento magazín a narazil na článek s názvem Vydělává málo a jen se válí.

 

Nedalo mi to a přečetl si ho. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že tento článek je o mně a mé rodině. Psala ho moje žena, která si sice změnila jméno, ale je v něm přesně popsán způsob, jakým žijeme.

 

Hodně jsem se rozzlobil, když jsem četl, co tam o mně psala. Nenechala na mě nit suchou a udělala ze mě líného neschopného povaleče! Když jsem ale sjel na reakce, zjistil jsem, že většina z Vás pochopila, jak se asi věci mají. A za to bych Vám chtěl poděkovat. Vždycky jsem si myslel, že ženy stojí při sobě a podporují se v zášti a nadávání na své manžely, ale pod tímto článkem jsem zjistil, že tomu tak asi není vždycky.

 

Vystihly jste to totiž naprosto přesně. Moje žena je náročná opravdu hodně. A otravuje tím život nejen mně, ale i dětem. Ty jsou ještě poměrně malé, ale já tou její honbou za kariérou a penězi docela dost trpím.

 

Pracuji ráno od šesti do dvou odpoledne. Vstávám tedy v pět hodin. Je jasné, že když přijdu ve tři hodiny domů, chci mít klid a potřebuji si odpočinout. Jenže to ona nikdy nepochopí. Vstává až po šesté hodině, v klidu vypraví děti do školy (teď ani to ne, když jsou prázdniny) a od půl deváté pracuje. Domů chodí kolem šesté. A hned jak přijde, spustí. Že jsem zase nic neudělal, že jen sedím u televize nebo počítače atd. Já třeba taky někdy něco udělám, ale ať se na mne nikdo nezlobí, starost o domácnost je přece hlavně ženská záležitost, ne? Kdybych měl denně uklízet a cpát prádlo do pračky jenom proto, že jsem doma o tři hodiny dřív než ona, tak bych to pak dělal furt. To by to měla zatraceně jednoduchý. Vždycky mě to její lamentování naštve a přiznám se, že kolikrát radši odejdu do hospody.

 

Víte, ona se hrozně změnila. Dřív to byla fajn holka, se kterou byla legrace, ale teď je to děs. Jakoby pro ni neexistovalo nic jiného než povinnosti. A honba za něčím. Nejvíc ji bere právě ten byt. Nechápu to. Vždyť se sem v pohodě vejdeme a roztáhnout a složit gauč zase není takový problém. Stěžuje si, že má malou kuchyň, že se tam nemůže ani hnout a nemá kam co dát. Tak nemá mít tolik krámů. Pak to hází na mě, že nejsem schopný jí tam přidělat nějaký poličky. To je to, co mě hrozně vytáčí. Ona si něco vymyslí a předpokládá, že já to udělám. Jo, to by se mi taky líbilo, kdybych něco jen vymýšlel a druhý, aby to odmakal.

 

A s těmi víkendy a dovolenými, jak psala. To je taky věc. Ona by furt jezdila někde po výletech, na hrady a zámky a tak. Mě to nebaví. O víkendu si chci především odpočinout. Jenže ona má potřebu pořád něco organizovat. A když řeknu, že nikam nejedu, je naštvaná. Ale proč se mám nutit, když mě to prostě nebaví?

 

Dovolená je to samý. Máme možnost jezdit každý rok k mým rodičům na chalupu. Můžeme tam zůstat klidně celý měsíc. Je to zadarmo, jen si platíme jídlo. No to je přece ideální, ne? Je tam plno dětí ze vsi, rybník na koupání, les. A věřily byste tomu, že ona se i nad tímhle ohrnuje? Že tam prý není sama svou paní, že ji moje matka pořád hlídá, co a jak dělá a že se tam necítí dobře. A je ochotná tam být maximálně 14 dní. A pak už by chtěla jet někam jinam.

No, tak ať si na to ušetří, když jí chalupa není dost dobrá.

 

Já jsem ve své práci spokojený, baví mě. Nemám důvod ji měnit jen proto, abych vydělával někde třeba o tři tisíce víc. Proč bych to dělal? Jen proto, aby ona byla spokojená?

 

Ona si totiž opravdu nemá na co stěžovat. Ona je takový ten věčně nespokojený typ. I kdybych bral padesát tisíc, bylo by jí to málo. A já mám rád svůj klid. Život přece není jen o tom, aby se člověk za něčím honil. A uvrtat se do hypotéky a splácet dvacet let tisíce, to bych musel být blázen.

 

Jsem opravdu rád, že jste pod tím jejím článkem tak reagovaly. Možná že jí to dojde.
   
22.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [381] xenie [*]

  lidi, vždyť je to jasná recese a vtip, nebo že by ne ?

  superkarma: 0 26.08.2005, 10:25:45
 2. avatar
  [378] Julča [*]

  RICHARDE OZVI SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  superkarma: 0 24.08.2005, 21:59:13
 3. avatar
  [376] Avilka [*]

  Richarde, Richarde, ale ti holky reakciami vytreli kocúra, čo?

  Ešteže:
  1. existujú náhody a Ríša trafil na ženu-in zrovna v spávny čas
  2. Ríša je taký krasavec inteligentný, že sa v anonýmnom článku poznal,

  inak by sme boli chudobnejší o jeden ufňukaný blevajz.

  superkarma: 0 24.08.2005, 09:23:14
 4. avatar
  [375] Meander [*]

  Sasa: Jo, tohle mě vytáčí do bílého žáru "pomoc muže v domácnosti". Jaká to kravina!

  superkarma: 0 23.08.2005, 17:13:51

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [374] Vivian [*]

  Sasa: to se tak říká... znáš to. Pozůstatek z dob, kdy ještě nebylo běžné, že by se muži nějak aktivně podíleli na chodu vlastní domácnosti

  superkarma: 0 23.08.2005, 17:06:16
 2. [373] Sasa [*]

  Teda je to docela zajímavé, tyto reakce...hlavně mne ale zaujalo, že vám některým partner pomůže s domácností...tedy s vaší domácností? Jsem to nějak nepochopila......On tam nebydlí, ře VÁM pomůže?

  superkarma: 0 23.08.2005, 15:14:15
 3. [372] Zdenka04 [*]

  Angal79 a haja souhlas co tu pišete no Richarde nic ve zlém ,ale nechtěla bych tě opravdu manžel mi pomáha jak může a doplňujeme se prostě tolerance ta musí být a hotovka

  superkarma: 0 23.08.2005, 14:55:11
 4. avatar
  [370] Kocicka [*]

  Já třeba taky někdy něco udělám, ale ať se na mne nikdo nezlobí, starost o domácnost je přece hlavně ženská záležitost, ne? Kdybych měl denně uklízet a cpát prádlo do pračky jenom proto, že jsem doma o tři hodiny dřív než ona, tak bych to pak dělal furt. To by to měla zatraceně jednoduchý. Vždycky mě to její lamentování naštve a přiznám se, že kolikrát radši odejdu do hospody.-----------tak tohle je dost dost dost říkající fakt......možná na tom richarde přeci jen bude i s tou tvojí matkou!!!

  superkarma: 0 23.08.2005, 12:04:30
 5. [367] Angel79 [*]

  Pardon, nečetla jsem jiné reakce ale já jsem v šoku. Co si Richard myslí? To by ho ubylo kdyby vypral. Podle mne je to lenoch líná a pryč s ním. Můj přítel než přijdu z práce vypere, poklidí, někdy uvaří. Často mne bere na kávu, kde si spolu pěkně popovídáme. Já mu naopak žehlím, peču, o víkendech dobře vařím. Když děláme velký úklid oba dva tak je z toho docela legrace, a pak jedeme na výlet. Když Richard čumí do počítače, na telku a o dovolený sedí na prdeli na chatě, tak se manželce nedivím. Já bych to nesnesla.

  superkarma: 0 23.08.2005, 09:57:32
 6. [365] rexana [*]

  Ahojda
  manželka šla obstarat naší malou a já si přečetl tento článek od Richarda a musím konstatovat ač jsem chlap,že Richard žije ve středověku.Celej den jezdím a kroutím volantem a vracím se večer a chci mít taky chvilku klidu, ale i občas uklidím není to sice často
  ale aspoň něco,a pokud by mi někdo nabídl o 3000,- více tak jdu.
  Mohl bych rozebrat celý článek ale možná i tak pochopíte že se svým živočišným druhem nesouhlasím

  superkarma: 0 23.08.2005, 09:14:41
 7. avatar
  [361] Suzanne [*]

  Já znám náhodou jednoho, co by to takhle napsal, i s tímhle slohem (o kterém kdosi řekl, že je typicky ženský ) Vlastně ne, on by to možná napsal expresivněji

  superkarma: 0 23.08.2005, 00:32:55
 8. avatar
  [359] karlik [*]

  Baronka z Kratihájů: Ty už jsi to taky četla mám dojem, že to bylo v chvilce pro tebe.

  superkarma: 0 22.08.2005, 23:22:31
 9. avatar
  [357] Julča [*]

  Holky,Richard se dneska opupínkuje

  superkarma: 0 22.08.2005, 22:50:17
 10. avatar
  [355] andik1 [*]

  Tak jsem si přečetla nakonec oba články a říkám si, jak dlouho vám manželství ještě vydrží. Každý máte jiné představy o životě, ty jsi s pokojený s tím, co máte, ona naopak a zřejmě je z toho všeho už hodně unavená. Abych řekla pravdu, tak každoročně trávit dovolenou měsíc s tchýní si nedokážu vůbec představit, i když proti ní nic nemám, tak za dovolenou bych to rozhodně nepovažovala.
  Za 5 let nám můžete napsat, jestli jste ještě spolu, jestli každý ze svých představ trochu slevil nebo ste se nějak dohodli. Pozor na milence , nespokojená manželka může natrefit na majetného sexy chlapa, i když večery zatím tráví doma

  superkarma: 0 22.08.2005, 22:46:26
 11. avatar
  [351] Julča [*]

  SARI: nemluvíš o mém tchánovi?Ten si myslí,že když nadělal 4 děcka,tak je něco.Bydlí u tchýniných rodičů celý život,v životě nic neudělal.Chlastat umí a sežral všechnu moudrost světa.Všichni jsou blbci,jenom on je něco

  superkarma: 0 22.08.2005, 22:04:53
 12. avatar
  [350] Vivian [*]

  Co ty, Richarde, vlastně vůbec pro tu svoji rodinu děláš? (Kromě toho, že jednou za měsíc hodíš na stůl pár mizerných tisícovek). Seš aspoň dobrej v posteli?

  superkarma: 0 22.08.2005, 21:55:23
 13. avatar
  [347] femme [*]

  tak tebe, Richarde, bych chtěla mít vážně doma

  superkarma: 0 22.08.2005, 21:29:40
 14. avatar
  [346] kubikulka [*]

  Chlapče!,máme už 21.století. Život je o kompromisech a těch ty nejsi schopen. Vůbec se tvojí ženě nedivím, nejdřív jsem si četla její článek a myslela jsem si jestli to není jen její verze, ale po přečtení tvojí reakce ji upřímně lituju.

  superkarma: 0 22.08.2005, 21:04:18
 15. avatar
  [344] bivena [*]

  Baronka z Kratihájů: To by bylo počteníčko.

  superkarma: 0 22.08.2005, 20:25:51
 16. avatar
  [340] vrbička [*]

  Milý Richarde, na články většinou nereaguji, ale tentokrát mi to nedá. Nezlob se na mě, ale ty můžeš být šťastný, že máš doma tak tolerantní ženu, a podle mého, jestli budeš pokračovat dále a nezamyslíš se nad sebou, brzy o ni přijdeš. Tvůj článek jsem četla i se svým mužem, takže není to jen můj "ženský" názor. Podle mého jsi úplně obyčejný líný a sobecký chlap. Jestliže zastáváš názor, že starost o domácnost je čistě ženská záležitost, tak si ale zároveň musíš taky uvědomit, že živit rodinu je zase mužská věc. Pokud nejsi schopný a ochotný zajistit rodinu hmotně, budeš asi muset vykonávat domácí práce, protože tvá žena musí pracovat a vydělávat místo tebe. Musím říct, že jsem se při čtení tvého článku i zasmála. Tvá představa ideální dovolené - každý rok na chalupě u rodičů.... No měsíc s tchýní, to je přece sen každé ženy!!! A až se zase půjdeš uklidnit do hospody, tak si uvědom, že na to pivo ti vydělala manželka.

  superkarma: 0 22.08.2005, 20:04:24
 17. avatar
  [339] sara.l [*]

  Baronka z Kratihájů: nojo to bude asi Dynastie rodiny Richardů

  superkarma: 0 22.08.2005, 19:33:36
 18. avatar
  [337] sara.l [*]

  bivena: tak on ani nějak nešmíroval jenom šel tak náhodou kolem

  superkarma: 0 22.08.2005, 18:43:55
 19. avatar
  [336] babamary [*]

  Jsem si vzpomněla na oblíbené úsloví mojí kamarádky:"Někteří chlapi jsou všíchni stejní!"

  superkarma: 0 22.08.2005, 18:40:13
 20. avatar
  [335] bivena [*]

  Ríša nejen tiše lapá po dechu, ten nám asi taky pěkně nadává. Nemá šmírovat v ženském magazínu. Ať si stěžuje v pánském, jestli nějaký mají.Pak bych se šla podívat na reakce jiných chlapů.

  superkarma: 0 22.08.2005, 18:37:11
 21. avatar
  [334] sara.l [*]

  Teda holky řeknu Vám,že s takovou reakcí Richard určitě nepočítal a teď jen tiše lapá po dechu,teda pokud ho napadne náhodou otevřít magazím pro ženy

  superkarma: 0 22.08.2005, 18:06:59
 22. avatar
  [331] Meander [*]

  Vivian: Sorry, ale Hasmanna fakt nemůžu brát vážně, ani jediný slovo ne.

  superkarma: 0 22.08.2005, 18:01:44
 23. avatar
  [330] Vivian [*]

  Meander: já četla Základy mužského šovinismu od Hausmanna i Příručku militantního feminismu od Sukové, obě ta dílka jsou silně extremistická, ale obě mají svůj díl pravdy...

  superkarma: 0 22.08.2005, 18:00:39
 24. avatar
  [329] Lilinka [*]

  Se mi zdá, že panuje vzácná shoda v názorech...

  superkarma: 0 22.08.2005, 17:58:21
 25. avatar
  [327] sara.l [*]

  Aktij: jsem na tom stejně taky mu přeju ať je tam kde žije a hlavně ať se nevrací

  superkarma: 0 22.08.2005, 17:56:30
 26. avatar
  [326] Gabi [*]

  Promiň, Richarde, nečetla jsem článek tvé ženy, ale podle tvého výlevu, bych bala na její straně. Proč bys nemohl nacpat prádlo do pračky každý den? Tvoje žena si nepotřebuje odpočinout? Cpo znamená pro tebe víkend? Ležet u televize? Měsíc na chalupě - brr ... Nevím, co děláš za práci, ale kdo si dnes může vzít dovolenou měsíc "v kuse"? Myslím si, že s tímhle klídečkem a pohodlíčkem o svou ženu brzy přijdeš - nejsi totiž k ničemu.

  superkarma: 0 22.08.2005, 17:56:19
 27. avatar
  [324] Meander [*]

  kackapot: Takovej slizotyp, co napsal Základy mužského šovinismu

  superkarma: 0 22.08.2005, 17:54:16
 28. [322] Lollitaaa [*]

  Měsíc na chalupě s tchýní??? Přijít domů v šest a makat až do padnutí v domácnosti, zatím co ty vyvaluješ šunky? hlupáčku.. ty jsi jasný hospodský páprda, ne? A jestli ne, pak jsi prostě sobecký povaleč!!! chudák manželka... Zamysli se nad sebou a mysli na ni a na děti, ne jen na své pohodlíčko. Možná bude všechno v pohodě, myslím, že chyba je na tvé straně!!

  superkarma: 0 22.08.2005, 17:45:15
 29. avatar
  [321] Meander [*]

  Kdyby byl Richard skutečný, jako že není, mohl by to být pseudonym toho debila Josefa Hausmanna

  superkarma: 0 22.08.2005, 17:42:59
 30. avatar
  [315] Aktij [*]

  sara.l: no dyť něco podobnýho jsem měla doma . A jak jsem ráda, že je ve "velkém světě", jak chtěl. Debil jeden.

  superkarma: 0 22.08.2005, 17:29:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme