Bulvár

Temný psychothriller LEŽ od britské autorky C. L. Taylor je nyní i v češtině!

„Tato kniha mi připomíná Pláž. Jen je temnější a napínavější. Na člověka až padne klaustrofobie.” Čtenářská recenze z Británie.

S největší pravděpodobností to bude jejím vzděláním… C. L. Taylor dokáže brilantně pracovat s lidskou psychikou a vybičovat srdeční tep až na pokraj kolapsu. K tomu jí rozhodně napomáhá titul psycholožky, který získala na University of Northumbria. Mezi britskými autory tohoto žánru je považována za naprostou špičku – jenom thrilleru LEŽse v Británii prodalo přes půl miliónu výtisků!

C. L. Taylor psala od dětství, ale do skutečného literárního světa se dostala teprve díky vítězství v tvůrčí soutěži, kterou vypsala BBC. Na svém autorském kontě má bezpočet cen, jež získala především za svou povídkovou tvorbu. Teprve pak se odhodlala k napsání prvního románu.

Její první český překlad vydává nakladatelství DOMINO, jehož majitelka Karin Lednická ke knize dodává: „Jsem pyšná na to, že nakladatelství DOMINO mohlo obohatit své autorské portfolio o tak významnou autorku, jakou je C. L. Taylor. LEŽje thriller naprosto výjimečný ve všech ohledech, opravdová lahůdka pro milovníky tohoto žánru. Už jsem ji samozřejmě před časem četla, ale ještě dnes mi z ní naskakuje husí kůže.“

 LEŽ, C. L. Taylor

Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje.

Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé. Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách.

lež

LEŽ, C. L. Taylor z originálu The Lie do češtiny přeložila Zuzana Pernicová.

 

Ohlasy se zahraničí:

 • Temný a až nesnesitelně napínavý thriller.“ The Sun
 • Když jsem dočítala Lež, srdce mi tlouklo jako o závod. Ta kniha je tajemná, strašidelná a plná nečekaných zvratů.“           Rowan Coleman, autorka bestselleru Kniha vzpomínek
 • Neskutečně čtivá a infarktové stavy navozující kniha -  to je Lež.” Sunday Express
 • 5 hvězdiček z 5! Bude vám běhat mráz po zádech.”  Woman Magazine
 • Excelentní psychologický thriller.”  Heat Magazine
 • Ta kniha je napěchovaná nečekanými dějovými zvraty, které vám zásadně zvýší krevní tlak.”  Claire Frost, Fabulous Magazine

Další červnový titul z nakladatelství DOMINO:

SKLÁDAČKA, John Lutz - sériový vrah, který ze svých obětí vytváří skládačky. A známý detektiv Frank Quinn, který se snaží a musí poskládat celý případ dřív, než šílený pachatel udeří znovu.

   
23.06.2016 - Knihy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Hanula [*]

  Sml16detektivy a thrillery mě lákají - jak já se ráda bojím doma pod lampouSml22

  superkarma: 0 23.06.2016, 11:22:03
 2. [4] bobani [*]

  Andreadornova — #2 Sml68Sml68Sml68

  superkarma: 0 23.06.2016, 09:23:26
 3. [3] bobani [*]

  to mě neláká

  superkarma: 1 23.06.2016, 09:23:14
 4. [2] Andreadornova [*]

  Sml67

  1. na komentář reaguje bobani — #4
  superkarma: 0 23.06.2016, 08:35:41
 5. avatar
  [1] Majoranka1997 [*]

  To je velice lákavé.... k počteníčku....

  superkarma: 0 23.06.2016, 05:38:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme