.

Téměř třetina Čechů šmíruje telefony svých partnerů

Novinky

Téměř třetina Čechů šmíruje telefony svých partnerů

Ožehavou otázku důvěry v partnerském vztahu řeší každý po svém. Z průzkumu společnosti SAZKAmobil vyplývá, že zatímco více než dvě třetiny Čechů svým protějškům opravdu věří, celých 29 % z nás sem tam pro jistotu zkontroluje také partnerův mobilní telefon. Právě telefony jsou kvůli častému obsahu osobních informací a choulostivých dat jedním z nejcitlivějších nástrojů informační éry.

nos

„Důvěřuj, ale prověřuj, tohle heslo v partnerských vztazích řeší výrazně častěji příslušnice něžného pohlaví. Celých 41 % z dotazovaných žen a dívek přiznalo, že partnerům alespoň někdy pro jistotu zkontrolují obsah telefonu. U mužů šlo jen o 19 % tázaných,“ uvádí Jan Schmiedhammer, ředitel SAZKAmobilu.

Kontrola mobilu? Většinou vyvolá konflikt

Z průzkumu na téma mobilních technologií v partnerských vztazích, který pro společnost SAZKAmobil zrealizovala firma NMS Market Research, přitom vyplývá, že muži a ženy jsou nevěrní zhruba stejně. K záletnictví se přiznalo 20 % mužů a 18 % žen, naopak obětí nevěry se stala jen třetina mužů, ale už 39 % žen. Zajímavé jsou z tohoto pohledu také počty těch, kteří zjistili, že jim partner někdy procházel telefon. Obě pohlaví zde nalezla výjimečnou shodu, když kladně odpovědělo 23 % žen i mužů.

Ti, kteří přiznali procházení partnerova telefonu, radost většinou neměli. Jen 45 % z nich se nepodařilo najít žádný diskreditující materiál. Zbytek odhalil partnerovu lež (45 %), nevěru (25 %), kompromitující fotografie (9 %) či jiný zásadní problém (např. tajný účet v bance). „Své drahé polovičky lidé ovšem testují i jinak: čtvrtina všech dotazovaných přiznala, že partnerovi právě kvůli tomu pro klid duše alespoň občas volá či SMSkuje,“ komentuje Schmiedhammer.

Žárlivost nás netrápí, sledovací služby ale vítáme

Jak jsou na tom Češi z hlediska žárlivosti? Nikterak extrémně. Na stupnici 1-10 (1=minimální a 10= maximální míra žárlivosti) se pohybujeme někde okolo čtyřky (medián). „Třináct procent Čechů se považuje za absolutně tolerantní druhy, oproti tomu jen 1 % dotazovaných řadí samo sebe mezi maximální žárlivce. Odpovědi mužů a žen se přitom liší jen v řádu procent,“ vysvětluje výsledky průzkumu Jan Schmiedhammer.

Podíl velmi žárlivých jedinců přitom vcelku přesně koreluje s počtem těch, kteří by uvítali mobilní sledovací služby právě kvůli možnosti permanentního dohledu svých partnerů (13 % dotazovaných). „O sledovací služby podle našich průzkumů stojí zhruba polovina uživatelů mobilních telefonů. Celých 63 % z nich by je ovšem využilo především ke kontrole dětí a seniorů. Necelá pětina pak k zjišťování polohy svých domácích mazlíčků,“ uzavírá Schmiedhammer.

podvadi

Další zajímavosti z průzkumu společnosti SAZKAmobil:

 • Na stupnici od 1 do 10 se většina respondentů v otázce žárlivosti považuje za takovou trojku (shodně 23 % mužů i žen)
 • V partnerských vztazích své druhy kontrolují spíše ženy, ať už voláním a psaním SMS (24 % mužů – 31 % žen), nebo „hledáním důkazů“ v jejich mobilním telefonu (19 % mužů – 41 % žen)
 • Podle průzkumu se flirtem prostřednictvím SMS/MMS baví téměř polovina Čechů, 19 % ze všech dotazovaných dokonce přiznalo, že se jim v minulosti povedlo odeslat lechtivou zprávu omylem na špatné číslo
 • Celých 85 % má v telefonu kontakty pod pravými jmény, zbytek však kvůli obavám ze sledování totožnost některých raději skryje a uloží si je jinak
   
12.08.2015 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. [7] bzanda [*]

  dadma — #3 denkas — #6 I u nás to tak funguje. Manžel má levnější tarif, tak voláme a píšeme vždy z jeho telefonu, zprávy i volání bereme podle toho kdo je zrovna nejblíž. Volání teď s oblibou vyřizuje naše 6-tiletá dcerka :-)

  superkarma: 0 12.08.2015, 20:39:19
 2. avatar
  [6] denkas [*]

  dadma — #3 Tak je to i u násSml22

  1. na komentář reaguje bzanda — #7
  superkarma: 0 12.08.2015, 17:55:14
 3. avatar
  [5] denkas [*]

  My si telefony nešmírujem,ale klidně se kouknem.Sml80Stejně SMS,nebo volání je většinou pro oba-děti,vnoučata,sourozenciSml22 Takže když mě někdo volá,dávám to nahlas.A SMS přečtu nahlas.Žádný tajný zprávy nemámeSml80

  superkarma: 1 12.08.2015, 17:52:41
 4. [4] cilani [*]

  mně je celkem jedno, jestli se přítel koukne, nemám tam co skrývat..

  superkarma: 0 12.08.2015, 14:45:29
 5. [3] dadma [*]

  Já nešmíruju,ale když řeknu manželovi zvonil ti telefon a nebo přišla zpráva,tak mě ještě vynadá proč jsem to nevzala nebo, ať to přečtu. Většinou odchází a telefon zůstává doma.

  1. na komentář reaguje denkas — #6
  2. na komentář reaguje bzanda — #7
  superkarma: 2 12.08.2015, 12:59:10
 6. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  "Co nechceš, aby ti činili jiní, nečiň ty jim."

  superkarma: 0 12.08.2015, 12:33:59
 7. [1] bobani [*]

  ani se nedivím když nevěra jen kvete

  superkarma: 0 12.08.2015, 10:29:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme