Styl

Téma: Tvrdá voda a její vliv na pokožku

Máte tvrdou vodu? Věnujte své pokožce zvýšenou péči

Tvrdou vodu má v České republice většina domácností. Všichni víme, že má neblahé účinky na domácí spotřebiče, proto kupujeme nejrůznější prostředky, abychom je ochránili. Věnujeme ale stejnou péči také naší pokožce? Ve vodě, která nám doma vytéká z kohoutku, si přeci myjeme několikrát denně naše ruce, obličej i tělo, a o ty bychom se měli starat v první řadě. Ale jak na to? Poradila nám dermatoložka Monika Arenbergerová, která dlouhodobě spolupracuje se značkou Dove.

Jaké jsou účinky tvrdé vody na pokožku?

DoveTvrdá voda, na rozdíl od měkké vody, obsahuje vyšší než normální obsah minerálních látek - zejména vápník a hořčík. A čím více minerálů voda obsahuje, tím je tvrdší. Koupete-li se v tvrdé vodě často a příliš dlouho, směs minerálů a mýdla se usazuje na pokožce. To pak vyvolává její podráždění a svědění. Pokud je voda tvrdá, mýdlo nebo šampon při mytí málo pění. Lidé pak mají tendenci používat těchto přípravků více než je nutné, případně zvolí silnější a agresivnější mýdlo.

Jak poznáme, že naši pokožku ovlivňuje tvrdá voda?

Nejčastějšími projevy při dlouhodobém používání tvrdé vody je podráždění a vysušení kůže. Pokud máte vysoce citlivou pokožku, nebo dokonce trpíte lupenkou, ekzémy či jinými kožními chorobami, neměli byste ji kontaktu s tvrdou vodou vůbec vystavovat. Tvrdá voda může způsobovat i to, že se vám nepodaří pořádně vymýt mýdlo z povrchu pokožky, a to je pak velmi nepříjemné právě pro osoby s citlivou kůží či jinými problémy. Mýdlové zbytky ucpávají póry, což má také za následek vznik pupínků, rozšířených pórů nebo akné.

Jak bychom měli problém s tvrdou vodou, která nám doma teče z kohoutků řešit?

Zkraťte dobu, po kterou vystavujete svoji pokožku tvrdé vodě, dejte si jen krátkou sprchu, nedoporučuji dlouhé ležení ve vaně. K mytí obličeje používejte filtrovanou nebo balenou vodu. Důležitý je také výběr sprchového gelu a následná péče o pleť. Během sprchování používejte sprchový gel s vysokým obsahem hydratační složky, ta se prostřednictvím sprchy s teplou vodou vstřebává do pokožky a pomáhá tak udržovat její přirozenou vláčnost, hebkost a pružnost. Po sprchování nezapomeňte tělo ošetřit tělovým mlékem - opět s vysokým obsahem hydratačního krému.

V létě je naše pokožka jistě značně oslabená. Pokud máme doma tvrdou vodu, musíme o pokožku pečovat intenzivněji?

Přesně tak, v létě musíme o pokožku pečovat ještě mnohem intenzivněji než obvykle, protože na ni působí mnoho nepříznivých faktorů, jako jsou například intenzivní sluneční záření, chlorovaná voda v bazénech, více se potíme a také více sprchujeme. Pokud máme doma ještě tvrdou vodu, musíme dbát na komfort naší pleti o to více.

Dove

Máte nějaký tip na to, jaké sprchové gely používat?

Při správné péči o pokožku je v létě důležité, aby byla schopna udržet hydrataci nejen na povrchu, ale i ve spodních vrstvách. Vhodný je třeba sprchový gel Dove Caring Protection se sníženou hladinou povrchově aktivních látek, čímž minimalizuje poškozování kožních lipidů v průběhu mytí. Krémové složení napomáhá obnovovat ochrannou vrstvu pokožky a dodává jí hydrataci, hebkost a jemnost, které můžete pocítit již po jednom použití. Starostlivost o pokožku můžete následně dokončit jedním z tělových mlék Dove, které obsahují speciální technologii DeepCare Complex s unikátní směsí vyživujících látek a tak zabezpečují výživu pokožky do hloubky.*

*svrchní vrstvy pokožky

   
19.06.2014 - Krása - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [2] Jiřina Bartošová [*]

    sprchové gely od Dove používám,vodu máme dobrouSml62

    superkarma: 0 26.06.2014, 10:10:13
  2. [1] Helena Gyarmatiova [*]

    Sml79

    superkarma: 0 23.06.2014, 21:14:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme