Myslím, že stokrát omleté sváteční pohádky jsou mezi širokou veřejností už takový folklor. Není to o tom, že by se člověk těšil na něco nového, právě naopak. Člověk se prostě těší na to, jak bude spolu s postavami odříkávat dlouhé pasáže textu, který zná za léta už nazpaměť. A v tom je právě to kouzlo... Co vy na to?

Princezna se zlatou hvězdou, Pyšná princezna, Malá mořská víla, Jak se budí princezny a v neposlední řadě i Mrazík.

Ten Mrazík, kterého zná zpaměti snad každý dobrý Čech.

A představte si, že jsem před časem o téhle pohádce četla nejednu zajímavost.

Tak například, v domácím Rusku není zdaleka tato vydařená věc tak oblíbená jako u nás. Prakticky ji málokdo zná, pokud mu ji vysloveně nepřipomenete.

No, možná je to naprosto dokonalým dabingem, který obyčejnou pohádku o dobrém dědečkovi z lesa, sebestředném, ale v jádru dobrém Ivanovi a líbezně naivní Nastěnce vyšvihnul o několik tříd nahoru… a to není všechno.

Zbytek zítra, v článku k tématu.

Právě o vánoční televizi a pořadech, které se staly klasikou, o těch, které vy máte nejraději, na které se těšíte a proč, si budeme povídat zítra, v tématu dne.

Na redakce@zena-in.cz mi prosím pište, na co se těšíte ve sváteční televizi, jak se vám líbí letošní skladba pořadů a jaký je váš názor na vánoční klasiku v podobě Mrazíka a dalších tradičních televizních věcí.

Dáme si soutěže, chcípáky a borce, rozdáme ceny a navodíme pohodu i tolik potřebný humor.

Těším se na vás zítra!

Reklama