Rodina

Téma na zítra: Preferujete před dětmi sexuální tabu, nebo otevřenost?

Domnívám se, že odstřihnout dítě od toho, co je součástí lidského bytí, držet ho stranou od pravdy „ v jeho zájmu“ či mu dokonce lhát ve snaze vyhnout se choulostivým otázkám, je pokrytectví, které ve výsledném efektu nemůže přinést nic moc pozitivního.

Protože : KAŽDÝ EXTRÉM JE NA NIC a mě naši prakticky přivedli v dobré víře k pocitu, že rodiče jsou bezpohlavní bytosti, rozmnožující se dělením,což přineslo potíž.

A tak jsem na základě osobní zkušenosti, vyhodnotila, že své děti budu vychovávat v pravdě a od útlého věku, je nebudu držet stranou od reálu.

Nemáme to sice doma tak, že bychom, chodili před dětmi úplně nazí a sex se u nás neřeší při nedělením obědě. Ale pokud by se náhodou stalo a některá dcera spatřila, coby dítko něco, co nemá, rozhodně by z toho neměla mravní trauma, jako já v zítřejším článku k tématu.

Prostě, na nudistickou pláž jsme s dětmi nechodili, ale o lidském těle, zázraku plození a příchodu miminka na svět věděly od útlého věku pravdu.

Logicky podanou přiměřeně věku.

 • Jsem pro sexuální výchovu klidně již od školky, protože tato cesta podle mého odbourává dojem tajuplnosti a následně zvědavosti. Rodiče by neměli být dětmi pokládáni za něco výrazně odlišného a jim na hony vzdáleného.
 • Myslím si, že čím blíže k sobě s dětmi máme, čím více nás budou pokládat za stejnější, tím větší důvěra a logicky také užší kontakt. A důvěru a tím i dobře fungující komunikační kanál oceníme nejvíc v době dospívání našich dětí.
 • Nikdy jsem neměla problém komunikovat s dcerami na jakékoli téma a ony neměly problém řešit cokoli, či se na cokoli zeptat. Věděla jsem o všem co dělají, čím se zabývají a s kým se stýkají, což je podle mého k nezaplacení.
 • Hlavně žádná tabu, co nejvíce otevřenosti a na otázky odpovídat pravdivě.

Víte, co si myslí dítě, když řeknete: „O tom si promluvíme, až budeš starší“?
Že to teď nevíte!!

Ale nemusíte se mnou souhlasit.

Tohle je téma pro celý zítřejší den a já se na vaše názory těším.

 • Jaký je váš názor na sexuální výchovu ve školkách?
 • Chodíte nazí před svými potomky?
 • Jak jste jim vysvětlili, že přišly na svět?
 • Byli k vám vaše rodiče otevření?
 • Co vy a tabu projektovaná dětem?
 • Hovoříte s dětmi o sexu?

Pište už od této chvíle na redakce@zena-in.cz

   
11.04.2011 - Rodina - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] aninas [*]

  Tak jsem ted domrskala povidani o sexualni vychove a odeslala aniz bych si to po sobe precetla. No, snad to nebude tak hrozne Sml80Sml80

  No, uplne naha jsem doma nikdy nechodila, ale taky kdyz jsem se prevlekala a deti vstoupily do koupelny nebo loznice, tak jsem se nesapala po rucniku na prikryti, v klidu jsem se pootocila a ukon dokoncila.

  Nikdy jsem nepouzila vetu - o tom si promluvime, az budete starsi, protoze jsem nemohla vedet, co vsechno na danou otazku vedi, tudiz jsem vzdy zacala opatrne s nejjednodussimi odpovedmi a cekala, jsem, jestli se budou ptat dal, nebo oponovat. Pokud pokladali moje vysvetleni za dostatecne, tak se dal neptali.

  Moji sexulani vychovu zacaly v prvni tride na zachodku cikanky. Pote jsem prisla domu a dozadovala se bratricka nebo sestricky. Bylo mi mamou sdeleno, ze deti se kupuji v nemocnici a ze ted nemame penize na zakoupeni zadneho miminka. Pamatuju si, jak jsem byla desne nastvana, jak me lakuje a uz jsem si ji nikdy na nic neptala. Vse jsem konzultovala se spoluzackama a ctenim zakazane lekarske knihy ukryte ve skrini.Sml57

  superkarma: 0 12.04.2011, 03:39:16
 2. avatar
  [2] Vivian [*]

  Tabu jsou potřeba (souložit před dětma nebudeme), ale vocaď pocaď. Naše dcery už snad nebudou ve třinácti letech psát do "bravíčka," jestli náhodou nemůžou být těhotné, když se utřely tam dole do bráchovy osušky... Sml54 A my jako mámy snad už nejsme takové, že bychom se styděly říct pochva, penis nebo soulož.

  superkarma: 1 11.04.2011, 18:05:22
 3. avatar
  [1] Kaylie [*]

  Já to mám přesně s dětmi tak, především s dcerou, oni jsou kluci přece trochu něco jiného.

  Ovšem, neumím si představit, že já bych se bavila (vážně i veselé hostorky ze života)  takto s mojí matinkou.

  Ta by zrudla a mazala bych ještě do kostela. Dnes je stará a je otevřenější, určitě je to tou pozměněnou dobou.

  Babičku, cudnou to ženu, by rovnou trefil šlak.Sml79

  superkarma: 0 11.04.2011, 16:06:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme