Naše milé čtenářky. Vyhlašuji téma zítřejšího dne, a tím je tentokrát SBĚRATELSTVÍ. Jsem přesvědčená, že sbíráním čehokoli se aspoň jistý úsek svého života zabýval každý. Když ne dnes, aspoň v dětství. Céčka, obrázky ze žvýkaček, Pokémoni, samolepky, známky, autíčka, plechovky.

Komu však tato vášeň vydržela až do dospělosti zaslouží obdiv. Co takoví sloni s chobotem nahoru, hrnečky, zvonky, pivní tácky? Že to není moc originální? Takže třeba ex libris, grafické listy, krabičky od sýrů, čínský porcelán nebo náprstky? Sbírat se dá kde co, lidské fantazii se meze nekladou. Já bych se například přimlouvala za diamanty, jsou tak krásně třpytivé...ha, ha!

Jste vášnivou shromažditelkou nějaké zajímavé komodity? Proč sbíráte právě toto? Jste členkou nějakého sběratelského spolku? Jak a kde získáváte nové přírůstky? Toužíte po nějakém konkrétním vzácném exempláři do sbírky? Jaké pocity prožíváte, když se vám podaří získat další kousek? Co vám sběratelství přináší? Pochlubte se svojí sbírkou, super bude, pošlete-li i fotografii.

Na vaše odpovědi a fotografie se těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz 

 

Reklama