A opět se spolu pustíme do dalšího, kontroverzního tématu. Nazvala jsem ho: Prosím, pomoz mi! Nebudeme však volat na číslo 150 nebo 155. Nebudeme se ani dožadovat pomoci od svých blízkých… budeme žádat o pomoc „něco“ nebo „někoho“. Samy vlastně ani nevíme koho.

Když je vám úzko, když řešíte nenadálou životní situaci, se kterou si nevíte rady, stane se vám, že se „v duchu“ obracíte o pomoc? A ke komu?

Pane Bože, pomoz mi, nebo pane Bože, co mám dělat? Věty, které vyřkneme, ať už jsme věřící, nebo nejsme. Naše babičky by řekly, bereme jména božího nadarmo, ale my si to ani neuvědomujeme, vychází to z nás tak nějak samo, podvědomě.

Ke komu se obracím já a jestli to pomáhá, to se dozvíte v pondělním tematickém článku. Vy mi teď můžete po celý víkend psát vaše „motlitby“. A je jedno, zda prosíte o pomoc v kostele, doma v pokoji, venku na procházce, a nebo i v práci u stolu. Kdekoliv.

Nebojte se otevřenosti a upřímnosti, nejste v tom samy. Každá někdy potřebuje kromě doktorů a psychologů věřit i něčemu, co je nad námi, ať už to nazveme nadějí, nebo zázrakem.

Téma na pondělí 12. září 2011: Prosím, pomoz mi!

Nebudu tentokrát formulovat žádné otázky, nebudu je seřazovat do bodů. Zda jste věřící, či nikoliv, zda se v těžkých chvílích upínáte k někomu, či k něčemu, zda to vůbec děláte, a nebo by vás to ani nenapadlo, to vše se dá shrnout do jedné otázky.

Doufám ale, že vaše příspěvky budou delší než tato jedna věta. Psát můžete po celý víkend i během pondělního dopoledne na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

  • Pro život v pohodě – jednu z vás odměním dárkovým balíčkem – Pro život v pohodě. Uvnitř se skrývá nejen káva a hrníček, ale ode mě navíc také jedno malé „překvapení“. :)

darekja

Reklama