Milé čtenářky, vyhlašuji velké pondělní téma, a tím je mamon ve všech podobách. A že jich je. Vždyť pro peníze vznikají války, vraždy, podvody, nenávist, ba i láska. Peníze zkrátka hýbou světem, rozehřejí každé srdce a zvýší tep v žilách.

„Penízky, zlaťáčky moje milované, děťátka nejmilejší!“ vzdychá Harpagon, když se slastně probírá svou truhličkou plnou peněz. A šetří, kde se dá, chodí ve starých hadrech, nedopřeje dětem, je vyhlášený lakomec. Jak si vy rozumíte s penězi? A jestli nevíte, na co se přesně ptám, hned vám to vysvětlím.

Takže pár tipů: Jste spíše šetřivé a prozíravé, nebo nedokážete udržet korunu? Máte se svým mužem společný účet, nebo každý zvlášť? Na co nejdražšího jste si dokázaly našetřit? Za co jste vyhodily peníze a pak toho litovaly? Hádáte se doma kvůli penězům? Těší vás mít na účtě dostatek financí pro pocit bezpečí, nebo jste hazardér, který žije od výplaty k výplatě? Dokážete si odepřít kvůli šetření vytouženou věc či požitky? Za co je vám líto vydávat peníze a pro co máte slabost?

Vaše blyštivé příspěvky očekáváme až do pondělního odpoledne na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama