Dobrý den,

tak tohle téma mám už na mysli delší dobu, ale pouze na mysli. Tělu se totiž nějak nechce.

Jako dítě jsem bývala cvalík, ale časem jsem z toho vyrostla a byla jsem štíhlá a vysoká.
Teď už jsem jenom vysoká :-). V těhotenství jsem přibrala přes 20 kg, po porodu šlo hned 14 kg dolů, a teď, co jsem na mateřské, jsem už zase něco přibrala. Šatník jsem musela obměnit. Trička na mě vypadala, jakoby se zcvrkla, a kalhoty taktéž. Hlavním ukladačem mých užasných tuků je moje nezkrotná touha po sladkém. Nedokážu se kontrolovat, sním doma všechno sladké, co najdu, a pak mám výčitky svědomí. Zkusila jsem i sladké nekupovat, ale poradila jsem si tak,  že jsem doma našla ještě nějaké kakao, nebo při nejhorším i med. Hlavně že je to sladké.

Myslím, že jedinou mojí výmluvou je to, že ještě dcerku kojím, je jí už skoro 16 měsíců a odstavovat se nějak nedaří. A při kojení se prý hubnout nesmí!

Nedávno jsem potkala mou kamarádku. Ta tak úžasně zhubla! Rovných 10 kg! Prý držela nějakou ovocnou dietu. Nějak jsme si ty postavy vyměnily, ona vypadá váhově jako já předtím a já jako ona předtím. Ale pochválila mě, že vypadám dobře. Prostě taková mamina! To mě potěšila.

No ono to zas tak hrozné není, vím, že jsou ženy, co mají o moc kilo více a nedaří se jim zhubnout. Třeba mojí bývalé spolupracovnici, té je teda kus ženské. Ale svoje kila navíc si kompenzuje svým humorem. Je to opravdu veselá a dobrosrdečná žena a moc dobře se mi s ní pracovalo. A znám i více silných lidí a všichni mě dokáží hoooodně rozesmát. A nejde mi nevzpomenout si na mou nejoblíbenější herečku Helenu Růžičkovou, jejíž humor byl nenapodobitelný.

Každý mi říká, že jsem podobná svojí mamce. No, není zrovna nejštíhlejší, ale má tuky tak nějak pravidelně rozdělené po těle.Tak to zase nebude taková hrůza, když tak budu vypadat. Jen nevím, jestli si to myslí můj manžel :-).

Teda ale rozhodně nikdy nechci vypadat jako hodně žen po čtyřicítce, takový ten tvar jablka. Prostě prsaté, břichaté dámy v teplákách a v zástěře. Ne, nic proti nim, znám jich spoustu. Chce to asi opravdu se udržovat.

Za týden se chystáme s manželem a dcerkou do bazénu. Už trpí i naše zrcadlo, ve kterém se vzhlížím. Zkoušela jsem si po dvou letech plavky, ještě mi jsou (jsou elastické).

Zkusím se omezit v tom sladkém, tak mi držte palce.
A jdu si zacvičit. S chutí do toho!!!!!!!!

Přeji hezké pondělí a všem, kdo chtějí zhubnout, silnou vůli.

Lucie


Je to tak, Lucie, chce to tělo pravidelně udržovat. V dobré fyzické i duševní kondici. A když se tělu nechce, je dobré pořídit si bič!

Zajímají nás vaše zkušenosti, recepty, vtipy a příběhy o hubnutí.

Jak si doma vaříte? Kde děláte chyby?
Jak dopadly vaše pokusy zhubnout?
Změnil se váš pohled na ideální postavu v průběhu let? Máte jiné nároky?

Hubnout? Zhubnout?
Máte osvědčený recept na hubnutí?
Co trápí vaši postavu?

Jaký je váš příběh o hubnutí?
Změnila jste jídelníček nebo životní styl?

Na jakých sladkostech ulítáváte?
Jaký bič na vás zabral?


Pište nám na:
redakce@zena-in.cz

Na autorky zajímavých příspěvků čeká dáreček, po kterém netloustnou. Deodorant Fa s novou kombinací ovocné a květinové vůně. Pro autorky máme také připravenu knihu Až tak moc tě nežere, která ve vztahu k dnešnímu tématu může vyvolat u některých ještě rozespalých čtenářek dojem, že půjde o jídlo, ve skutečnosti přináší tvrdě naservírovanou pravdu o mužích: Až tak moc tě nežere je kniha konzultanta a scénáristky oblíbeného seriálu Sex ve městě. Takže? Pište!

Reklama