Nadcházející sychravé počasí způsobuje, že naše pokožka trpí. Je suchá a dehydrovaná. Své tělo můžete hýčkat tělovým mlékem nebo olejem. Obojí pokožku hezky vyživí. A jaký je mezi nimi rozdíl?

Tělové krémy a oleje jsou skvělé v tom, že dokážou udržet pokožku hydratovanou, podporují její zdravý vzhled a snižují příznaky stárnutí. Co se týká olejů, trik je v tom vybrat si olej v co nejpřirozenější podobě. „Některé oleje se vyrábějí ze surové ropy, ty můžou časem pokožku podráždit a vyvolat různé alergické reakce. Vyhýbejte se i olejům, které obsahují ricinový olej. Ten sice urychluje regeneraci pokožky, ale obsahuje toxické proteiny,“ říká Charmaine Leah, populární blogerka a zakladatelka organické kosmetiky Mint&Berry.

krémy

V Evropě a jiných částech světa je podle Leah stále více populární tělový olej. A důvod? „Někteří výrobci přidávají do tělového mléka dráždivé emulgátory. Zatímco některé oleje jsou na rostlinné bázi a tím jsou super-efektivní, proto udrží pokožku hydratovanou a zářivou. Přesto ne všechny krémy jsou ale ekologické zlo,“ dodává Leah.

Volit olej, nebo mléko

„Klidně to střídejte,“ míní Leah. „Věřím, že tělové oleje a tělová mléka mají různé výhody a nevýhody, ale nebojte se jich. Naučte se je používat,“ dodává. Oleje ochrání pokožku a jsou skvělé při prevenci, když je vaše pokožka dehydrovaná. Někteří lidé si myslí, že používání oleje způsobuje akné, ucpává póry, způsobuje pupínky nebo zanechává mastný film. Opak je pravdou. Většina přírodních olejů se snadno vstřebává, nezanechává mastný film. Jsou ideální pro všechny typy pleti.

mleko

Hydrating Body Cream, 200 ml, cena 399 Kč. K dostání v síti Douglas.

Extrémně suchou pokožku celého těla vzpruží například brutnákový nebo pupálkový olej. Hodí se zvláště pro kůži náchylnou na ekzémy a alergie. Na zklidnění pokožky vyzkoušejte dýňový olej a olej z meruněk zase ocení všechny typy pokožky, i té dětské.

Pleťová mléka jsou zase navržena tak, aby pronikly hluboko do pokožky, zanechají ji hydratovanou a svěží. „Tělová mléka mají zase tu výhodu, že obsahují mnoho prospěšných ingrediencí, jako je aloe vera, vitamin E, vitamin D nebo bambucké máslo,“ vysvětluje Leah, která používá hydratační krém na tělo po ranní sprše a olej spíš na noc.

A co používáte na své tělo vy? Olej, nebo mléko? Pokud váháte a nevíte, jaký produkt na tělo si koupit, inspirujte se v naší fotogalerii. Vybrala jsem pro vás několik produktů, které stojí za to vyzkoušet!

Foto: archiv firem, Ilustrační foto: Vichy

Reklama