Velice vtipné japonské přísloví o deštníku a pozadí zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Pinokio. Ten, kdo měl problémy s učiteli tělocviku, jistě pochopí...

Den plný přísloví pokračuje. To následující zaslala čtenářka Pinokio. Pasuje totiž přesně na její problémy s tělocvikářkou...


Dobrý den,
v dětství jsem školu milovala, zlobil mě jen tělocvik. Nebylo to ani tím, že jsem musela sportovat, ale paní učitelkou. Moc nás proháněla a musela jsme se jí vlézt do všech tabulek a běda, jak jsme něco neuměli /od kotoulu na hrazdě začínaje, běháním konče/. Na mě si zvlášť zasedla, protože učitelé ji vždy přemluvili, ať mi dá dvojku, protože jinak jsem měla samé jedničky.
Jednou napětí mezi námi vyvrcholilo. Běželi jsme zrovna 1500m na čas a já nesplnila daný limit na dvojku. Donutila mě běžet znovu. Jenže já jako správná puberťačka jsem se zasekla a místo běžení jsem šla. Málem dostala hysterický záchvat. Napsala mi poznámku do žákajdy. Můj cholerický otec si ji přečetl a ztropil ve škole skandál.
Bohužel mi tím moc nepomohl. Učitelka nasadila do boje své tabulky pro splnění sportovních limitů a dala mi na vysvědčení přeci jen trojku. U vysvědčení mi řekla, že kdybychom s otcem tak nevyváděli, smilovala by se nade mnou.

Takže moje přísloví zní:
YAKAMOTO KUMATU
KAMITO SUMATSUKI.
Máš-li deštník v prdeli,
je lepší ho neotvírat.

Pinokio

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. srpna 2011: Přísloví, která frčí!

Zasílání příspěvků na toto téma již skončilo. Brzy se dozvíte, kdo získal dnešní dárek, totiž knížky Jak získat sebedůvěru z nakladatelství GRADA a Tři kruté příběhy z nakladatelství EPOCHA.

kniha tri krute pribehy

Reklama