pro naši čtenářku, která si říká vtipným nickem „prababka“, ač se vyznačuje svěžestí ducha i těla, jak je patrno z jejího příspěvku na dnešní silvestrovské téma. Přejme jí, ať jí to co nejdéle vydrží a těší se nadále pevnému zdraví a pohody

Zdravím v tento poslední den roku 2012. Jako Vy nijak silvestr neprožívám, ale jakési rozdíly oproti druhým dnům by tu byly. Jsou spíše materiálního rázu : shromáždit typickou potravu, dát jí tvar studených mís, připravit pitivo - to vše dvakrát, jelikož tradičně pozříváme s manželem silvestrovský oběd se svobodným synem u něho, úhledně upravené lahůdky mu ponecháme a odkráčíme do „ starobince „, jak s láskou nazýváme penzion, v němž se nachází náš minibyteček - vše v jednom : 1 x předsíňka , 1 X koupelna 1 X WC, 1 x kuchyńka, 1 x pokoj 24 m2 zvaný univerzál, protože je současně přijímacím salónem, obývacím pokojem, ložnicí , případně hernou pro dva pravnoučky., 1 x balkón s krásným výhledem, občas vyuřívaný jako výběh pro rozdováděné prapotomstvo.

Je nám sice „ teprve „ svěžích sedmdesát, ale máme už pravnoučky ve věku 4,5 + 1,5 jar. Ve výčtu vše 1 x chybí letitá andulka Karlík. No a jednotu jaksi narušujeme my dva s manželem, zatím... A právě s andulkou je trochu silvestrovský problém. Rachot pyro- technických udělátek na sídlišti, který se nádherně násobí mezi paneláky a skvěle simuluje Krakonošovo řádění, jí / ani nám / nedělá dobře.

Andulka se stejně jako pejsci v okolí bojí . Zavřeme okna a stáhneme žaluzie, aby to Karlík lépe přežil. O půlnoci se probereme a připijeme si šampíčkem, se synem pak zase hned 1. ledna, kde opět společně stolujeme.

Televizor obvykle sice míváme  v provozu, ale v poslední době bývají programy, protože se šetří všude, většinou omšelejší, než jsme my dva s manželem, tak televizor je pouze kulisou.

Pokud neusneme před půlnocí a  neupadnou nám hlavy na stůl do připravených lahůdek, hrajeme karty apod. Po opileckém silvestru se nám nijak nestýská, nicméně pokud mají ostatní rádi tzv. veselou společnost, nechť si jí užijí dosyta. Přeji Vám pěknou službu. Určitě si uděláte náhradního silvestra podle svého gusta.

Prababka

Milá Prababko, jen co vydám všechny čtenářské příspěvky na dnešní téma, vracím se zpět na chalupu do brdských hvozdů a Silvestra si užiju v klidu jako většina našich čtenářek. Bez přemíry alkoholu, televizní zábavy a rachejtlí

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama