Bulvár

Televizní tipy na Vánoce: Víme, co by vám nemělo uniknout

Televize přináší během vánočních svátků vždy to nejlepší, co má ve svém archivu. Vždy tomu tak bylo a zřejmě tomu tak ještě nějaký čas bude, zvlášť když se vzrůstajícím množstvím televizních stanic zesílil konkurenční boj o diváka.

Proti sezení před televizí se brojí ve většině rodin, na druhou stranu proč aspoň jednou za čas nevyužít skvělé nabídky podívat se na milé filmy, případně si pořídit jejich záznam, na který se můžeme podívat za následujících dlouhých zimních večerů...

Televizní tipy na Vánoce

Vybrala jsem pro vás pár čistě osobních tipů, které možná osloví i vás. Jedná se o kousky, které pohladí po duši - a to snad v každém věku.

Pondělí: Láska nebeská, Kleopatra a 21 gramů

Dva dny pře Štědrým večerem přináší PRIMA moderní vánoční klasiku - Lásku nebeskou. Pokud mohu soudit ze svého okolí, většina lidí tento film miluje - a to zcela oddaně. Znají snímek nazpaměť, citují oblíbené pasáže a přesně ví, kdy hraje která písnička. A pak je tu stejně urputná druhá skupinka - méně početná - která nemůže přijít romantickému dílku britské režiséra na jméno. Vyčítají mu kýčovitost a využívají každé možnosti k hlasitému hanění obsahu. A kam se v tomto směru řadíte vy, milé čtenářky?

 • V pondělí si nenechte ještě ujít výpravnou Kleopatru (ČT ) s Elizabeth Taylor, která ani po padesáti (!) letech neztratila nic ze svého půvabu.
 • Stejně tak se k vánoční melancholické náladě hodí snímek 21 gramů (ČT ART), jež propojuje osudy několika hlavních představitelů způsobem, o kterém bychom si mohli pomyslet, že je to zcela nereálné. My už ovšem víme, že nic není náhoda. A že život je „tvůrce“ s tou nejbujnější fantazií.

Úterý: Anděl páně, Kouzelná romance, Noc na Karlštejně

Pro mne je jasnou volbou Anděl páně (ČT1). Pohádka, kterou natočil v roce 2005 Jiří Strach, se zařadila mezi vánoční evergreeny a troufla bych si říct, že zdatně doplňuje letitou klasiku - Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna a Princezna se zlatou hvězdou na čele.

 • V úterý nás k televizním obrazovkám bude lákat i novodobá pohádka Kouzelná romance (NOVA). Ačkoliv se v ní zázraky dějí, není to žádný zázrak. Ovšem Patrick Dempsey v hlavní roli to vše zachraňuje.
 • A já neodolám a aspoň na chvíli zasednu s vaječným koňakem v ruce k muzikálu Noc na Karlštejně. Zkuste to i vy a třeba vás to naláká k zimní návštěvě tohoto nádhernou českého hradu.

Středa: Tři oříšky pro Popelku, Pelíšky, Přijde letos Ježíšek?

Na Štědrý den nastává ten pravý boj. Tři oříšky pro Popelku (PRIMA) vs. Pelíšky (ČT1). A k tomu přibyla ještě celkem nová romantická komedie s názvem Přijde letos Ježíšek? (NOVA), která v těch, co ji ještě neviděli, může vzbudit zvědavost minimálně díky krásnému hereckému obsazení. Kdo by odolal dvojici Šafránková-Abrhám?

Jelikož se ale asi správně domnívám, že středeční večer nebude většina z nás kolem osmé hodiny trávit před televizní obrazovkou, nabízím ještě dva tipy na dobu pozdější, kdy možná zatoužíme se v klidu svalit na pohovku.

 • Výbornou společnost zajistí buď Zdeněk Svěrák ve filmu svého syna - Vratné lahve (NOVA), nebo lehce před půlnocí Jana Šulcová v komedii Kotva u přívozu, kde exceloval tehdy mladičký Miroslav Vladyka.

Čtvrtek: S čerty nejsou žerty, Válka Roseových, Seznamte se, Joe Black

Na 1. svátek vánoční se většinou chodí na návštěvy, případně návštěvy doputují k nám, takže povedenou pohádku S čerty nejsou žerty (PRIMA) s úžasným hereckým obsazením (Vladimír Dlouhý, Petr Nárožný a spol.) můžete zhlédnout buď společně, nebo si ji opět nahrát jindy.

A pokud někdo náhodou potřeboval po všech těch setkání nějakou dobrou kompenzaci, přijde možná vhod Válka Roseových (PRIMA), která nám vtipně, i když poněkud drasticky připomíná, že rodinné vztahy jsou choulostivá záležitost.

 • No a jestli by někdo po náročném dni nemohl usnout, pak doporučuji dvacet minut po půlnoci s balíčkem kapesníků usednout k nádhernému snímku Seznamte se, Joe Black (PRIMA), díky kterému pochopíme, že jen dvě věci jsou na tomto světě jisté - smrt a daně. No a bonus v podobě Brada Pitta snad ani nemusím připomínat.

Pátek: Láska na vlásku, Princ a Večernice, Vánoční prázdniny

2. svátek vánoční nabízí zbrusu novou - výpravnou - pohádku Láska na vlásku (ČT1) na motivy klasiky Princ a chuďas. Sama jsem zvědavá, jak obstojí v konkurenci výše jmenovaných vánočních jistot. A co vy? Dáte jí šanci?

Nebo vsadíte na léty prověřenou pohádku Princ a Večernice (PRIMA) s hrůzostrašným čarodějem Mrakomorem, kterého mistrovsky zahrál Radoslav Brzobohatý. Pamatuji si, že jeho výkon byl tak přesvědčivý, že jsem dlouho jako dítě na tohoto charismatického herce pohlížela nedůvěřivě...

 • No a jelikož můj oblíbený film, bez kterého si Vánoce neumím představit, Vánoční prázdniny (NOVA) dávají až skoro ve dvě hodiny v noci, budu se muset podívat asi ze záznamu. A věřím, že ty vaše Vánoce budou probíhat lépe než u rodinky Griswoldovic.

Tak šťastné a veselé.

Budete se o Vánocích dívat na televizi?

Možnost%
Ano, každý den51,3
Sem tam ano46,8
Ne, vůbec1,9

Přečtěte si také:

   
22.12.2014 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. avatar
  [15] denkas [*]

  Pentlička — #6 Tak já na ni koukámSml57A nějak se nechytámSml23 že sem si radši taky nedala Poirota

  superkarma: 0 22.12.2014, 20:52:01
 2. [14] free [*]

  Můj favorit je čtvrteční pohádka, ovšem ty dva další byly za poslední dva měsíce snad na dvou stanicích

  superkarma: 0 22.12.2014, 20:09:06
 3. avatar
  [13] peetrax [*]

  Letos se kvůli duševnímu rozpoložení nebudu dívat na Lásku nebeskou, ale určitě se na nějaký film mrknu. Mám náladu na nějaký americký, kýčovitý a s dobrým koncem. Kdyby už nic, Simpsonovi to jistí. Sml54

  superkarma: 1 22.12.2014, 18:10:46
 4. avatar
  [12] verlit [*]

  Pentlička — #6 Zrovna Láska nebeská není romantický blábol - v které jiné vánoční komedii uslyšíš slova: "Děti, nekupujte drogy....staňte se rockovou hvězdou a oni vám je dají zadarmo!!" :-)

  superkarma: 2 22.12.2014, 14:15:52
 5. avatar
  [11] risina [*]

  Pentlička — #6 Taky mám dnes v plánu se u večrního žehlení dívat na Hercula Poirota, ale až skončí, tak si to na Lásku nebeskou přepnu - znám ji skoro nazpaměť a miluju ji, tak nebude vadit, že ji dnes uvidím až od půlky Sml16.

  superkarma: 0 22.12.2014, 13:15:42
 6. [10] Marcela Macáková [*]

  babcace — #8 Já ji mám ráda taky. Je to sice strašně ztřeštěné, ale člověk se u toho báječně odreaguje. Hezké svátky vám i vnukovi.

  superkarma: 0 22.12.2014, 11:55:56
 7. avatar
  [9] Kadla [*]

  Mne už fakt prudí dívat se na stále stejné filmy... Něco nového by nebylo?

  superkarma: 1 22.12.2014, 11:12:18
 8. [8] babcace [*]

  pěkný program, určitě si něco vyberu. Vnuk miluje komedii rolničky kam se jen podíváš, dříve ji dávali každý rok o vánocích, bohužel už několik let nikolivSml15

  1. na komentář reaguje Marcela Macáková — #10
  superkarma: 0 22.12.2014, 10:24:57
 9. avatar
  [7] Jandywoman [*]

  Budu koukat na hodně zde zmíněných filmů a pohádek, mám je moc ráda. Taky se těším na Nově na nový film s Libuškou Šafránkovou, ale nejvíc se těším na své oblíbené filmy: Deník Bridget Jonesové a Pretty Women, ...doufám že o svátcích budouSml59

  superkarma: 1 22.12.2014, 10:20:25
 10. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Lásku nebeskou jsem nikdy neviděla a ani teď se na ni dívat nebudu. Já ty romantické blbiny nějak nemusím. Budu koukat na dvojku na Hercula Poirota. Miluju Agathu Christie.

  1. na komentář reaguje risina — #11
  2. na komentář reaguje verlit — #12
  3. na komentář reaguje denkas — #15
  superkarma: 0 22.12.2014, 10:20:20
 11. avatar
  [5] kobližka [*]

  Do výběru vánočních pořadů mě jaksi nezapadá Válka Roseových.Jinak,samozřejmě samá opakovačka....inu což,národ si to zřejmě žádá.Tak já vynechám českou klasiku starou 50 let,ale na co se podívám jsou "S čerty nejsou žerty" a "Anděl páně".

  Jinak,jen ta na okraj,včerejší "Křídla Vánoc" byla,s prominutím,pěkná blbina.

  superkarma: 0 22.12.2014, 09:41:48
 12. [4] kantor10 [*]

  My jsme vybrali večer pohádku Princezna a písař,protože ji neznáme.Jinak u nás se nesmí vynechat Mrazík a já mám rád S čerty nejsou žerty

  superkarma: 1 22.12.2014, 09:41:47
 13. [3] Nikar [*]

  Dobré ráno, zrovna včera jsem přemýšlela, kdy bude Láska nebeská :-). Snad mi vyjde dívat se na toto a pár pohádek, ale s malým klučinou, který ujíždí jen na Ferdovi je to těžké Sml16

  superkarma: 0 22.12.2014, 08:09:44
 14. avatar
  [2] tepito [*]

  Lásku nebeskou milujeme celá rodina, přestože romantické filmy jinak nesledujeme. Manžel je schopen vidět scénu tančícího premiéra i 10x za sebou.

  superkarma: 2 22.12.2014, 07:10:10
 15. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Určitě si z vánočního programu vyberu - děkuji za ochutnávku Sml16

  superkarma: 1 22.12.2014, 00:07:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme