Nemám ráda konec roku. Navíc organizované veselí ve mně vzbuzuje negativní pocity a raději zalezu někam do kouta. Vedle Vánoc je tak Silvestr dalším dnem, jenž výjimečně trávím (a ráda) před televizní obrazovkou. Ano, tam je taktéž organizované veselí, ale ovladač v ruce mi dává nemalé možnosti...

Pojďme se podívat, co by z nabízeného televizního programu mohlo být použitelné, tedy podle mě. Na vaše tipy se ráda podívám v komentářích pod článkem. Děkuji.

Středa 31. prosince

Zhruba kolem dvacáté hodiny začíná velký souboj televizních stanic. ČT1 nasadila tradičně Zázraky přírody s charismatickým Kramárem a poměrně inteligentním smyslem pro humor.

NOVA za mě šlápla úplně vedle, protože na pořad Prásk! jsem alergická stejně jako na bulvární časopisy, ale budiž. Proti gust žádný dišputát. A pokud to někoho baví celý rok, zřejmě se může těšit na extra zábavu v daném duchu.

Na druhou stranu jsem docela zvědavá na nováckou Chart Show, která kromě zaručených hitů slibuje mimo jiné také moji oblíbenou moderátorku Adélu Banášovou. Takže tak asi na chvíli zabrouzdám.

Cimrmanovci zřejmě přeladí na ČT2 a divadelní kus českého génia Záskok. A i když mám tento styl humoru ráda, nenechám si já osobně asi ujít záznam koncertu Karla Gotta v pražské O2 areně. Viděla jsem už na youtube nějaké amatérské záběry a vypadá to, že náš hudební bůh to stále umí pěkně rozbalit (a to jsem se v pubertě jeho posluchačům vysmívala).

Po pauze na chlebíčky a šunkovou rolku pak asi zkusím ještě před půlnocí ČT1 a její tradiční pořad se Zedníčkem a Paulovou Do roka a do dna.

  • Mimochodem, tuhle dvojici někdy doporučuji navštívit v divadle - je to nádherný koncert, ať už hrají cokoliv.

Na stejném televizním programu mě ještě láká Silvestr 79, který si pamatuji z dětství a patří do éry, kdy televize produkovala velké estrádní zábavné pořady. Slzu nostalgie zatlačím pokaždé, když si všimnu nějakého skutečného umělce, který už nežije, a vzpomenu na svou babičku, která vždy filmy pro pamětníky komentovala svérázným „ten už nežije, ten také ne“. Inu, všichni tam musíme a je třeba si vážit každé chvíle, která nám tu byla vyměřena, nemyslíte?

Jo a po třetí hodině mohou vytrvalci zhlédnout francouzskou komedii z roku 1973 Velký bazar. Já to tedy nedám, na mě už je to příliš pozdě, ale mám ji na DVD, tak si asi brzy zopáknu vtipné kousky hudebníků, kteří si říkali Les Charlots a proslavili se také ve filmech o BAŽANTECH.

Čtvrtek 1. ledna 2015

První den v roce je většinou zasvěcen návštěvám, ale jelikož v mnoha domácnostech běží televize jako celodenní kulisa, možná se vám podaří i během dopoledne zahlédnout chvilky z několika povedených kousků.

Já osobně miluji Hostinec U Kamenného stolu (1948) s mladičkým Rudolfem Hrušínským, z kterého přímo sálá optimistická nálada (ČT1),

Na NOVĚ vytáhli novodobou pohádku Moderní popelka s hvězdičkou Hillary Duff - je to příjemně odpočinkové a uvěřitelně reálné. Tak pokud nebudete mít nic jiného na práci, směle do toho.

V osm hodin se já osobně podívám na Revival, film, který mi nějakou podivnou shodou okolností dodnes unikal, a jenž mě lákal, protože jsem „polívková“. Vedle Bolka se objevují v hlavních rolích dále Krobot, Heřmánek a Geišberg.

A pokud zbude chuť se ještě dívat, doporučuji velmi decentní komedii Lepší pozdě nežli později s Jackem Nicholsonem a a půvabnou Diane Keaton.

Díky nim si člověk řekne, že stárnutí nemusí být až tak špatné, když to člověk zvládne s patřičnou dávkou elegance a bez zbytečné hysterie spojené s vysedáváním u plastických chirurgů. Takže netřeba se znepokojovat, že další rok je... pryč.

Reklama