Další kuriózní historku poslala čtenářka s nickem telelot. Ta si chvilku před porodem ještě šoférovala auto. Více již v příspěvku, jehož součástí jsou i autentické fotografie.

Krásný, zatažený den :o)

Na oba porody vzpomínám ráda, byly bezproblémové, i když druhý trochu akční:o)

Se starší dcerou v roce 1992 to byla klasika, někdy před půlnocí jsme zavolali sanitku, manžel jel se mnou do nemocnice a u výtahu jsme se rozloučili. Já se odebrala na ambulanci, manžel to šel domů dospat. Taky se mi chtělo spát, takže mě pak na „hekárně“ sestra popoháněla s tím, ať chodím a nespím, že takhle to jen tak brzy nebude. Malá se pak narodila v půl deváté ráno a to už manžel čekal za dveřmi a malou si pochoval za chvilku poté. Jen co jí sestřička načesala „kohouta“…:o),  a to snad dělají pořád, za 9 let nám druhou dceru učesala stejně :o):o)

Druhý porod provázely zajímavé příhody. V neděli jsem odjížděla autobusem z tábora jako doprovod s dětmi, protože ostatní vedoucí tam zůstávali. Druhý týdenní turnus jsem radši předem odpískala, blížil se termín porodu, a i když má manžel zemědělskou školu a kdysi v minulosti „rodil i krávu“.. cha,cha,cha, tak jsem nechtěla riskovat. Udělala jsem dobře.

Ve čtvrtek při prohlídce mi gynekolog  (náš známý) říká: „Prosím tě, vždyť ty už máš kontrakce, teď jsem to zřetelně cítil!“ „Tak to až přijde Honza z práce domů, tak můžete vyrazit do porodnice“. Já tedy sedla do auta, ano, k doktorovi jsem si dojela, cestou jsem ještě kupovala tetě lampičku (dodnes říkám naší malé, že je stará stejně jak ta lampička) a doma pak čekala na muže. V rychlosti se najedl, popadl foťák, kameru a jeli jsme. Měli jsme domluvenou a zaplacenou účast u porodu, takže nás sestřička odvedla na zvláštní pokoj s příslušenstvím, kde jsme se měli připravit. Manžel mě ještě vyfotil „celou“, pak rozbalil kameru, aby zjistil, ŽE DO NÍ ZAPOMNĚL VZÍT KAZETU!!! Holky, já myslela, že vzteky porodím… Nicméně jsem se tvářila statečně, že to nevadí, že to je v pohodě a aspoň tedy fotky že budeme mít. Vtom přišla sestřička: „Áááá, vidím kameru, to bude otec u porodu, že?“ Já na to že u porodu sice bude, ale bez kamery, protože kazetu nechal doma. Ovšem sestřička (prostě ženská, co si budeme povídat) byla pohotová, hned na muže, jestli jsme místní a jsme tam autem, takže by to tatínek mohl stihnout, že to u mě vidí tak asi na 20 minut. „Tatínek“ mě mile překvapil, řekl, že to zkusí a rychlostí blesku vyběhl z oddělení (pak mi líčil, že kousek i v návlecích, než si to uvědomil) a klusal i k autu, protože to jsme museli zaparkovat před nemocnicí a asi 200 m dojít). Já zas dělala, co jsem mohla – zkuste zadržovat porod, když už si nejvíc přejete, aby to bylo za vámi :o)

Nebudu vás víc napínat, už jsem ležela připravená na porodním stole, když se ozval zvonek a HURÁ!! byl to manžel i s kazetou do kamery. Holka byla venku na druhé zatlačení a porod máme natočený od chvíle, kdy mi ji pokládají na bříško. Pro manžela to byl fantastický živý zážitek, máme fotky (2 posílám) i video a kazetu si dodnes pouštíme, i když malá se na ní dívat nechce a my musíme skoro potají :o) tak snad z toho časem vyroste.

Mějte se fajn, telelot

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

maminka

miminko

___________________

Další číslo, jako předchozí čtenářka. Jedna si jede MHD a druhá ještě řídí auto ))
Ale opravdu hodně jsem se nasmála při tom česání kohouta :) To máte pravdu, ten se češe od nepamět pořád, u kluků i u holčiček, ještě i u děděčků a u babiček)
Děkuji, že jste napsala
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama