Na základě pracovní oslavy byla přijata do kolektivu i mladá zapisovatelka u soudu, naše čtenářka s nickem telelot. Křestem prošla úspěšně.

„Křest oslavou” 

Po maturitě a posledních prázdninách jsem v září nastoupila do zaměstnání k okresnímu soudu jako zapisovatelka na trestní oddělení. Byla jsem tam už ve 3. a 4. ročníku na podnikové praxi, práce se mi líbila (prostě mladá a blbá) a moc jsem se těšila:)

V kanceláři jsme byly 4 „holky“ (o pár let starší než já), vedle dvě vedoucí čtyřicátnice a tajemnice, dál pak kanceláře soudců, všichni minimálně o generaci starší. Podobně to vypadalo i na ostatních odděleních. Takže „vybrat“ tam nebylo z čeho, ale slavit se s nimi dalo... :)

Hned mě taky zapojili do „tradice“ vybírání do společné kasy, při výplatě dával každý dvacku, z toho se pak kupovaly dárky k narozeninám. První taková větší oslava mě čekala na Silvestra, to už jsem měla po zkušební době, tak jsem se trochu „odvázala“. Nebyla jsem moc zvyklá na alkohol, dostala se trošku „do nálady“ takže když starší kolega na závěr oznámil: „Tak si všichni ještě jednou hrábnem a jdem.“ (měl na mysli do talířů s občerstvením), já se nahlas zeptala: „Kam??“

Ten výbuch smíchu bych Vám přála slyšet... já samozřejmě zrudla, ale druhý kolega to ještě dorazil, když prohlásil: „A už je naše!“

Do kolektivu jsem tedy „zapadla“, naštěstí po novém roce si nikdo na můj památný výrok nevzpomněl a já se nemusela červenat při každém vstupu do kanceláře :) Vydržela jsem u soudu skoro 3 roky, než jsem si našla lepší práci (lépe placenou), ale dodnes na své první zaměstnání ráda vzpomínám:)

Telelot

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_______________________

To musela být velice zajímavá práce u soudu. A ty oslavy ještě lepší. Měla jste pokračovat dál. Z okresu na kraj, z kraje do Prahy, to jsou pak i ty platy vyšší a oslavy ještě bouřlivější ))
Děkuji za skvělý příspěvek
Saša

Téma dnešního dne 23. 7. 2012 : Oslavy na pracovišti

  • Jste zastánkyní oslav na pracovišti?
  • Vzpomeňte na oslavy, kterých jste se zúčastnily
  • Popište nám tamní atmosféru, ať už dávnou nebo současnou
  • Při jaké příležitosti se u vás v práci slaví nejčastěji?
  • Odpadají na vašich firemních oslavách bariéry mezi šéfy a zaměstnanci?
  • A jaké je to na druhý den?

Pište kladně i záporně, příběhy veselé, vážné i na pováženou, těším se na vaše příspěvky.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Čtenářky, jejichž příspěvky k tomuto tématu budou zveřejněny, získají každá 1 000 bodů ve věrnostní soutěži. viz.http://zena-in.cz/vs2012

A jedna vylosovaná navíc obdrží láhev Campari

campari

Reklama