Další příspěvek je od pisatelky s nickem telelot. A vězte, že její příběh, tak to je hra s ohněm jako vyšitá. Neváhejte a klikněte na její „bakalářský příběh“ :)

Dlouho jsem váhala, jestli se mám svěřit s „vlastní“ hloupostí...ale je to tak dávno, že když si občas vzpomenu, tak už jen s nevěřícným úsměvem.

Rok po maturitě jsme se spolužačkou - svobodnou matkou - podaly seznamovací inzerát do Mladého světa - sháněly jsme přítele pro ni a jejího malého synka. Nechtěla, aby o tom věděli rodiče, u kterých bydlela, takže do redakce jsme poslaly mojí adresu (já už měla svůj byt) a čekaly, jestli se někdo ozve. Znění inzerátu bylo celkem vtipné - básnička, která se rýmovala, dodnes si ji pamatuju. Radši ji ovšem nenapíšu, co kdyby si někdo vzpomněl... cha,cha,cha.

Pak přišla velká obálka a v ní přes šedesát dopisů. Kamarádka svěřila malého rodičům, přišla ke mně na návštěvu a začalo „výběrové řízení“. Rozbalovaly jsme, četly jedna po druhé a třídily. První hromádka - nevyhovující, druhá - možná, třetí - rozhodně ano. Největší samozřejmě byla první, nejmenší ta třetí - tam zůstaly pouze 2 dopisy. Už si přesně nevzpomínám, jak celá akce dopadla, jen vím, že s někým si kamarádka pár týdnů dopisovala, ale nakonec z toho nic nebylo.

Tady ovšem ještě příběh nekončí, všechny dopisy totiž zůstaly u mě a já asi tenkrát neměla nic lepšího na práci, takže jsem ze zvědavosti na jeden odepsala. Kupodivu patřil do kategorie nevyhovující a vyřadily jsme ho kvůli věku pisatele - 29 let, to se nám, tenkrát devatenáctkám, zdálo moc. Ale hezky čitelně psal, bez pravopisných chyb, bydlel sám, měl auto a zval na návštěvu, kterou hned v následujících dopisech znovu potvrdil. I když fotku neposlal, říkala jsem si, že už se přes dopisy celkem známe, tak co bych nejela na výlet - měla jsem u něj strávit víkend. Podle domluvy čekal na nádraží a... samozřejmě vypadal jinak, než jsem si představovala a NAVÍC, bylo mu minimálně o 6-8 let víc, než uváděl!!! Nechtěla jsem být jak malá holka, takže jsem se neotočila a nešla zpátky na vlak (jediná rozumná věc, kterou jsem měla udělat), ale hrdinně pokračovala dál. Přivítal mě a vzal na večeři do místní vinárny. Podle toho, jak se choval a co objednával, bylo vidět, že je zazobaný. Zařízení bytu to pak potvrdilo. Ale nijak zvlášť jsem nadšená nebyla, cizí chlap, který vám na první pohled do oka moc nepadne, navíc 2x tak starý, máte s ním strávit víkend, nálada podle toho vypadala....

Nebudu Vás dál napínat, návštěvu jsem sice přežila bez újmy, ale taky jen díky tomu, že jsem zrovna „nemohla“ (děkuju přírodo). Když si ještě uvědomím, že jsem vůbec nikomu (ani z rodiny ani v práci) neřekla kam jedu a co se všechno mohlo stát, že bych se třeba vůbec nemusela vrátit....ježišmarjá, jak jsem byla blbá. Omlouval mě snad jen můj věk, takže když teď občas dcera provede nějakou podle mě hloupost, mírním se ve výčitkách a říkám si: „Klid, však ona ten rozum jednou taky dostane...“ :):)

telelot

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Jak už píšu v úvodu, to byla hra s ohněm jako vyšitá. Být to v dnešní době, bůh ví, jak by to s vámi dopadlo. Možná by ani ta příroda nepomohla.
Měla jste víc štěstí jak rozumu, ale na druhou stranu, bez tohoto zážitku byste zase nemohla dnes napsat tento super příspěvek :)
P.S. a ještě by mě zajímalo, jestli se ta svobodná matka nakonec vdala i bez inzerátu ))
Pěkný víkend
Saša

Téma dnešního dne:  Zahráváte si s ohněm?

Téma, které má hodně podob.

  • Zahrávat s ohněm si můžete při neuvážené a riskantní známosti
  • Při opomíjení svého zdravotního stavu
  • Při braní nevýhodné půjčky, na jejímž konci straší exekutor
  • Při extrémních sportech
  • Při stěhování se do neznámých končin
  • Anebo třeba i při vyslovení pravdy tam, kde na konci čeká upálení.
    Ale jakožto potomci Jana Husa to riskneme :)

Své ohnivé příspěvky pište na
redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze „žhářek“ odměníme pěkným dárkem: kdyby se spálila od nohou, dostane osvěžující sprej na nohy s mátou a aloe, kdyby seshora, dostane šampon a kondicionér s květem jetele, a kdyby se spálila na duši, ať je hezká alespoň zvenčí - díky oční kosmetice AVON.

dd

Reklama