Další úžasný příspěvek, včetně fotografií, poslala čtenářka s nickem telelot, která právě zamáčkla nostalgickou slzu vzpomínek.

Jééé, to je super téma, ponořit se do vzpomínek...

Ve třídě plné holek, kde byly buď „vekslandy“ nebo „hašišandy“ a ten zbytek nezařazené, jsem tak nějak zaplula do prostřední skupiny. Trochu mě k tomu předurčovaly dlouhé vlasy, kterých jsem se nechtěla vzdát a pak, pohazování „patkou“ by mě asi nebavilo...;-)

Na džíny i džísku jsem si samozřejmě vydělala vlastní prací, brigáda o prázdninách a pak celoroční pečovatelská služba (nákupy a nošení uhlí dvěma starým paním) pod tehdejším národním výborem. Ještě vyměnit koruny za bony u spolužačky s příbuzenstvem na západě, vystát frontu v Tuzexu a bylo to. Jak jsem si pak takto „těžce“ získaného a drahého (džíny 180 bonů a džíska 150 bonů - pro mladší ročníky vynásobit 1 bon pěti korunami;-)) oblečení vážila, první rifle - mustangy s kapsami na zip - mi vydržely skoro 20 let, než se definitivně rozpadly, záplaty už skoro nebylo kam dávat.

Na dokreslení, jak mi to slušelo tenkrát a jak teď přikládám fotografie. Na retro snímku jsem druhá zleva stojící. Nelekejte se, to nejsou bezdomovci, jen „místní“ skupina historického šermu v civilu. Někam jsme tenkrát jeli... jo, jo, bezstarostné mládí

Džísku nosím pořád, už ne samozřejmě tu první, ale využiju ji i k sukni - viz druhé foto. Dnešní shánění a nakupování už ale není tak romantické jako kdysi, současný model je ze secondhandu za 150 korun.

Zamačkávám nostalgickou slzu v oku a jdu pracovat...;-)

Krásný den
telelot

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

dziskasedm

rok 1987

soucasnost

současnost

_____________________

Nostalgickou slzu zamačkávám i já při té vaší první retro-fotografii ! ( Major Zeman by měl radost :)
A Vy jste byla neskutečná kočka – a pořád jste !
Děkuji moc za fotografie i za příspěvek .
Zůstaňte stále duchem mladá!! S džískou i bez…
Saša

Téma dnešního dne: Džíska

  • Nosíte, nebo nosila jste džísku?
  • Nosí, nebo nosil džísku váš partner?
  • Vzpomenete si ještě na tu svoji první?
  • Co pro vás džíska znamená?
  • Líbí se vám?
  • Pokud ne, proč ne?
  • A pokud ji nenosíte, z jakého důvodu?

Příznivkyně i odpůrkyně tohoto specifického oděvu:
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme opravdu pěkným dárkem, a to jak pro vás samotné, tak i pro partnera.
Pánskou toaletní vodou: Infinite Seduction a dámským luxusním tělovým krémem: Planet Spa se svěží vůní květů plumérie a citronu.

darekdziska

Reklama