Je tu středa a s ní již tradičně těhotenský týdeníček naší bloggerky a budoucí maminky Zuzky. Tentokrát zavítala do kladenské nemocnice na těhotenské cvičení a bylo tam dost prázdno...

zuzkaČekala byste, že na těhotenském cvičení pořádaném nemocnicí bude narváno? Omyl, naše bloggerka a budoucí maminka Zuzka právě na takové cvičení zavítala a sešly se tam jen tři...


V uplynulém týdnu jsem se rozhodla zjistit, jaké jsou možnosti cvičení pro těhotné na Kladně. Věděla jsem, že cvičení pořádá i přímo nemocnice Kladno, jenže v termínech, které jsou pro pracující zcela nedostupné - v úterý od 13 a od 14 hodin a ve čtvrtek od 12.30. Využila jsem tedy toho, že už mám ve čtvrtky dovolenou, a rozhodla se hodinu cvičení vyzkoušet. Ještě jsem předem raději zavolala, jestli je třeba si rezervovat místo - není, a tak jsem vyrazila.

Tradiční problém parkování u kladenské nemocnice, kdy jsem jako většina nechtěla nechat auto na parkovacích hodinách, jsem s překvapivým štěstím vyřešila hned na druhý pokus, a už jsem chvátala do „tělocvičny“. Ještě si říkám, že jdu určitě pozdě, tak tam doslova dofuním... a zjistím, že spěchám zbytečně. Celkem jsme se před tělocvičnou sešly tři, a ještě jsme čekaly, až dorazí předcvičující porodní asistentka. Rychle převléknout a už jsme cvičily především protahovací cvičení a cviky s gymnastickým míčem. Po hodině navíc byla možnost se porodní asistentky na cokoliv zeptat, ale asi jsme byly všechny dostatečně informované. Nikdo se neptal. Na cvičení mne zaujalo, že jedna ze zbývajících maminek byla už ve 36. tt, a přitom mi přišlo, že má oproti mně snad poloviční břicho. Jsem zvědavá, až se budu v neděli vážit, kam jsem zase povyrostla. Kromě cvičení jsem zjišťovala i lekce plavání pro těhotné na Kladně. Podle internetu je pořádá BC Elma Kladno ve dvou termínech, ale po zavolání platí údajně stabilně jen jeden termín, který mi moc nevyhovuje. Sice je odpoledne, ale je zrovna v jeden z mála dnů, kdy nemá Honza žádný fotbal, tak to raději pojedu do bazénu s ním.

kocarka

Taky jsem objevila časopis Maminka. Měl v sobě plno zajímavých článků, takže teď pilně čtu, a dokonce jsem si objednala roční předplatné. Dostalo se ke mně zrovna listopadové číslo plné slevových kuponů, z nichž jsem některé hned využila. Především jsem pořídila tašku na kočárek, ale vybrat ji nebylo zrovna snadné, pokud jsem se chtěla držet v rozumných cenových relacích.

Kromě toho v nákupním košíku nakonec přistála i spousta věcí, které sice nebudeme potřebovat hned, ale stejně by jejich pořízení bylo otázkou pár měsíců, tak proč nevyužít 20% slevu. Takže kromě tašky se nám výbava rozrostla o dětské lžičky, nůžky na nehtíky, lahvičku, kousátka, zubní „kartáček“ prsťáček a neplánovaně jsem si udělala radost i dětskou osuškou s kapucí. Jak v ní asi mrňous bude vypadat, jsem si mohla představit docela jednoduše, když se mi do ní doma hned oblékl Honza. :-)

honza

Co jinak u mě nového? Naštěstí žádné větší zdravotní potíže, ale stejně se už těším na příští týden, až nás zkontroluje pan doktor. Kromě toho zase o něco víc nesnáším zavazování tkaniček, oblékání ponožek, to, že když si sednu na bobek, musím dávat pozor, abych se tu a tam nepřevážila dozadu apod.

Zuzka

No, Zuzko, bude-li Reacher po Honzovi, nemůžeš se divit, že máš tak velké bříško. Kolik že Honza měří, dva metry?

Čtěte Zuzčin blog

Reklama