Budoucí maminka Zuzka je velmi akční. Nevyhýbá se vůbec žádné pohybové aktivitě a pak se diví, po kom je to miminko v bříšku tak divoké. Ještě, že pomáhají tatínkovi domluvy.

zuzkaNa to, že ještě před dvěma týdny o sobě Reacher nedával vůbec vědět, je teď až moc aktivní.  Nejdřív jsem si Honzovi stěžovala, proč k miminku nemáme nějaký výrobní manuál, návod na použití či něco podobného, a zároveň jsem v hluboké koncentraci uvažovala, jestli zrovna teď tohle už byl pohyb nebo ne. Ale ano, myslím, že jsem pohyby zachytila v raném stádiu – první náznaky mi připadaly, jako když máte bublifuk a mýdlová bublina vám praskne o kůži, takové lehoučké nic. To ale trvalo jen pár dní. Pak už na razanci jen přibývalo. Protáhnout se, otočit nebo nevím, co ještě může ten mrňous vyvádět - to bych pochopila, ale on snad nacvičuje nějakou spartakiádní sestavu! Už i Honza měl možnost pocítit na dlani fotbalové či boxerské kousky malého. Vždycky, když se mi zdálo, že je razance dostatečná, že by i Honza mohl něco cítit, jsem ho zavolala, jenže Reacher jako na potvoru okamžitě přestal.  No jo, respekt z tatínka už od začátku. Ale teď nedávno nám večer svou aktivitu předváděl snad půl hodiny v kuse, takže si i Honza užil a ještě malého pochválil, že sportuje už od malička. Ve výběru jména zatím nic definitivního nepadlo, ale náznak vývoje tu je.

Touhle dobou se opět rozjíždějí různé kurzy, několik podzimů za sebou jsem chodila na latinskoamerické tance pro ženy a myslela jsem, že i letos budu pokračovat. Stačilo si doma v rámci cvičení jen zkusit jeden z rozcvičkových pohybů a bylo mi jasné, že letošní kurz budu muset oželet. Tak chci konečně začít chodit aspoň plavat do bazénu ve Slaném, ale nejprve byl bazén dva týdny zavřený kvůli revizím, a pak jsem zase já podlehla nějakému tomu bacilu. Tak snad už brzy. Nějakou další pohybovou aktivitu by to chtělo a plavání je vhodné i proto, že mne začínají zlobit křečové žíly, ke kterým mám sklon normálně, natož teď při mém váhovém přírůstku. Kvůli tomu jsem si vyhlédla podpůrné punčochy pro těhotné, jenže objednat si je na internetu a navýšit tak cenu ještě poštovným se mi nechce, takže mám v rezervě ještě dva obchody se zdravotnickými potřebami, tak snad.

Minulý týden jsme se dívali na ČT2 na dokument o předčasně narozených dětech a hned jak skončil, pronesl tatínek k Reacherovi další výchovnou řeč – zkrátka, že i když se na Reachera těšíme, má prostě „zaracha“ do odvolání.

Jinak se uplynulý týden u nás neudálo nic pozoruhodného. Pomalu začínáme vyhlížet postýlku, už jsme skoro jednu dražili na Aukru, ale nakonec jsem si to rozmyslela. O víkendu jsem se vypravila podívat se do lesa, jestli už rostou houby. Pár příležitostí k radosti jsem měla. Akorát jsem zjistila, při svém oblíbeném okruhu lesem, kdy se musí lézt stále nahoru a dolu při přelézání terénních zářezů (kdo zná křivoklátské lesy, umí si představit), že se mi poněkud zhoršila rovnováha – další z důsledků již nemalého bříška. Jedinou fotku, kterou se mi povedlo stáhnout z mobilu je následující mlok, na kterého jsem málem šlápla.

a

Zdraví Zuzka a Honza

Čtěte Zuzčin blog

 

Reklama