Sledujete naše těhotenské týdeníčky? Zuzka byla oznámit své těhotenství šéfovi a byla při tom pořádně nervózní. Jak zprávu šéf přijal, to už se dočtete v tomto díle Zuzčina zápisníku...

zuzkaTěhotenství s sebou nese chvíle radostné, ale i stresové. Jindy veselá a sebejistá Zuzka byla svůj jiný stav oznámit šéfovi a byla z toho dost nervózní - byla nervozita oprávněná, nebo se šéf zachoval pohodově? To se dočtete o pár řádků níže...


Do dalšího týdne jsem vstoupila s lehkou nervozitou. Před pondělkem jsem si připadala stejně jako vždy před prvním školním dnem. Po téměř měsíci jsme se s mým nadřízeným sešli v práci. Nejprve jsem měla já dva týdny dovolenou, pak byl zase on 2,5 týdne mimo republiku. Takže hned ráno jsem se za ním vydala s oznámením novinky, kterou mezitím u nás v práci vědělo už celé patro. Můj proslov byl velmi krátký a vzhledem k tomu, že on měl po návratu spoustu jiných starostí, odbylo se to poměrně rychle. Poblahopřál mi a já šla.

Také jsem dobrala první balení vitaminů pro těhotné a vypravila se do lékárny pro další příděl. Tentokrát jsem zamířila do lékárny Dr. Max, protože mi doma zbývalo ještě několik poukázek. Jinak do této lékárny moc nechodím. A světe, div se, co jsem tam našla na jejich pultíku s prospekty - brožurku Průvodce těhotenstvím. Vzala jsem si ji domu a teprve tam si ji prošla - byla jsem příjemně překvapená, že něco takového existuje. Kromě obecnějšího úvodu, včetně rad na zdravé stravování, obsahuje podrobné srovnání těhotenských vitaminů cca 11 různých značek. Většina obsahu je ale zaměřená na různé zdravotní obtíže, s kterými se lze v těhotenství setkat. U každé problematiky (např. horečka, rýma, kašel, bolet v krku, alergie...) je výpis léků, které lze užít v 1., 2. či 3. trimestru, včetně dávkování a různých upozornění. Navíc obsahuje i rady, jak daným obtížím můžeme samy zabránit a také říká, kdy se vyhnout samoléčbě a vydat se rovnou k lékaři. Myslím si, že taková užitečná knížečka by měla být dostupná i v těhotenských poradnách.

Zašla jsem si i ke svému praktikovi vyzvednout lékařskou zprávu z preventivní prohlídky. Měla jsem si ji jen vyzvednout, ale asi proto, že zrovna měli prázdno, tak jsem se dostala až do ordinace a pan doktor se mnou projel výsledky rozboru krve a vysvětloval mi, co jaké hodnoty znamenají. Když to shrnu, je všechno v pořádku a řadu hodnot prý mám ukázkových. Ke konci týdne jsem měla termín opět v těhotenské poradně. Těšila jsem se, že se dozvím, jak nám mrňous Reacher povyrostl a že zase budu mít jeho aktuální snímek. Taky jsem ho naslibovala všude možně. :-) Ale smůla, ultrazvuk se tentokrát nekonal.

A víkend? Ten byl u nás tentokrát hodně akční. V sobotu jsme sklízeli zbytek cibule a ze země jsme dolovali první brambory a vzhledem k chladnému počasí jsem uvítala pálení nahromaděných větví. Už se nevejdu ani do svých chalupářských kalhot, takže jsem měla první příležitost vyzkoušet loňský vánoční dárek - lacláčové montérky. Nedalo nám to s Honzou se nevyfotit - připadali jsme si jak Pat a Mat.

pat mat
(Na fotce vidíte trio Pat, Mat a Reacher - pozn. red.)

Zuzka


Docela by mě v kontextu se Zuzčiným blogem zajímalo, milé čtenářky, jak reagovalo vaše vedení , když jste jim oznámily, že jste těhotné?

Čtěte Zuzčin blog

Reklama