Co nového u budoucí maminky Zuzky? Trochu ji rozhodily negativní reakce pod minulým článkem, ale už je v pohodě a chystá výbavičku, neboť fazolka už povyrostla.

zuzkaTak uplynulý týden jsem pochybovala o tom, jestli mi psaní těchto týdeníčků stojí za ty nervy, když mne někdo bez znalosti souvislostí následně v diskuzi pod článkem odsuzuje za mé chování, resp. v tomto případě za to, že jsem okamžitě neběžela za svým nadřízeným s hlaholem: Šéfe, šéfe, právě jsem si udělala těhotenský test, začněte si rychle někoho shánět místo mě! Díky této zkušenosti ale dodatečně smekám klobouk nad nervy svého nadřízeného, že v řadě případů dokázal nereagovat na diskuze pod jeho odbornými články na internetu. Můžete říct, že jsem i s negativními reakcemi měla počítat, když jsem se hlásila do této „soutěže“. Ale to víte, člověk je tvor nepoučitelný a stále chce věřit v dobro.

Takže, jak proběhl další týden mého těhotenství? Fazolka už není Fazolka. Jednak nám povyrostla, takže velikost fazole je již dávno překonána, a jednak Honza stále trvá na tom, že to určitě bude kluk, a říká mu Reacher. To podle oblíbeného knižního hrdiny Jacka Reachera od autora Lee Child. No, uvidíme za pár týdnů, jestli se mýlí, nebo ne. Máma zase pevně věří, že to bude holčička. Zjistila jsem, že se dá dokonce koupit test na zjištění pohlaví dítěte, který určí pohlaví dřív, než ho určí lékař z ultrazvuku. Zvědavost je hrozná věc, ale domluvili jsme se doma, že nebudeme vyhazovat zbytečně peníze a počkáme si ještě pár týdnů na ultrazvuk. Uvidíme, na internetu jsem v babských radách našla, že pokud vám během těhotenství není špatně, bude to kluk.

Jinak mám za sebou setkání se svým praktickým lékařem, který mne poslal opět na odběr krve. Dva doktoři, dva odběry krve během jednoho týdne. Že se nemůžou nějak domluvit, aby se některé testy nedělaly duplicitně! Když už jsem tedy byla v ordinaci, zeptala jsem se, jak to je s braním léků v těhotenství. Doktor mi vyjmenoval celou řadu medikamentů, které lze bez obav brát, včetně mnou poptávaného Zyrtecu. No, bez ohledu na to, co říkal, se i nadále budu snažit se lékům vyhýbat obloukem. Co se mi ale nepovedlo, je vyhnout se silnému odéru naftalínu. Máma s velkou slávou a hrdostí přinesla z garáže domů velký pytel naplněný miminkovským oblečením po mně a mém bráchovi. Takže více než 30 let staré. A že některé kousky na to vypadaly. :) Obsah pytle prošel tvrdou selekcí a překvapivě vznikla úctyhodná hromádka toho, o čem by se přeci jen dalo ještě uvažovat. Ta putovala rovnou do pračky, aby se naftalínové aroma odstranilo. Teď všechny ty věcičky mám už poskládané na hromádce a pěkně čekají, až je projdu a roztřídím. Hodně z toho bude vhodné spíše tak na chalupářský outfitek, ale nemusíme mít všechno nové. Také se i pomalu začínám porozhlížet po miminkovských bazarech, abychom pak věděli, kam se vypravit na obhlídku.

vybavicka

Jinak se v minulém týdnu nedělo nic závratného, celý den v práci, odpoledne udělat něco drobného na zahradě a hlavně se těšit na blížící se víkend. Díky absolvovaným odběrům krve jsem v práci mohla udílet rady, kde odběr bolí a kde vůbec. Spektrum těhotenského oblečení se mi rozrostlo o kalhoty na doma z Lidlu, které jsou mi i přes velikost S drobátko dlouhé. Jak se zdá, nemine mne v nejbližší době proměna ve švadlenu. To se snažím vždy co nejvíc oddálit, protože si s jehlou a nití nijak zářně nerozumíme.

Zuzka

___________________________________

Hlavně, že si rozumíte s maminkou, ta to jistě s jehlou a nití umí. :)
Jinak doufám, že to manžel s tím jménem nemyslí vážně? Měla byste na oplátku vymyslet něco originálního pro holčičku.
Děkuji za týdeníček, dávejte na sebe pozor (a zbytečně se nerozčilujte).
Saša

Čtěte Zuzčin blog

Reklama