Co píše naše budoucí maminka Alena Švarcová ve svém deníčku? Tentokrát si užila prodloužený víkend v přírodě na jihu Čech s výjezdem do blízkého Rakouska. Užila si všechno o to víc, že už ji netrápí nevolnosti

Tak máme další týden za sebou. Teď jsme  16+4. Zatím všechno probíhá v pořádku. Já jsem snad přestala hubnout a držím si váhu. Bříško krásně roste, ale zhubla jsem na místech, kde to vůbec není špatné. :) Teplé počasí se mnou nic moc nedělá, protože mám spíše radši teplo, jinak je mi pořád zima. Špatně mi již nebývá,  snad tak jednou do týdne, a to se dá v pohodě zvládnout. Předtím nevolnosti  trvaly celý den a nebyla jsem schopná se ani najíst, protože mi smrděl i čaj, to už je snad konečně za námi. Tohle mě provázelo i při prvním těhotenství. Jak říká jedna známá, je to taková celodenní kocovina, ale z které se ani nevyspíte. :)

Náš prodloužený víkend proběhl v Modleticích  v Jižních Čechách. Je to malá vesnička, kde je asi 10 domků a všichni se tam znají. Před 2 lety jsme hledali nějaké ubytování a narazili jsme na hezké apartmány. Moc se nám tam líbilo, a tak se tam (tak jednou někdy dvakrát do roka) vypravíme. Třeba jen na prodloužený víkend.

alena

S majiteli jsme se spřátelili, a tak se tam strašně rádi vracíme. Mají obrovský pozemek a na něm se pase asi 20 ovcí a teď i 3 kozičky.

ovce

Když jsme tam byli letos v dubnu, tak se narodily, ale také ovečky. Jaké by to byly velikonoce bez jehňátek? To bylo poprvé, kdy jsem držela v ruce čerstvě narozené jehňátko ještě s pupeční šňůrou, bylo to úžasný.

koza

Tentokrát to nebylo tak akční. :) Ale protože tam mají i velký bazén, tak proběhlo i koupání. Sice voda byla trochu studená, ale zvládli jsme to. Krmili jsme ovečky a byli na procházkách s kozami a na houbách. No prostě bomba.

Také pokaždé sjedeme do Rakouska, máme to hned za rohem. Jezdíme se tam koupat. Mají tam úžasný bazén, který má teplou vodu a pouštějí tam bublinky. No prcek tam vydrží hodinu v kuse a ani nechce ven, ale my také ne.

Pak si sjedeme na nákup. Zajímalo by mě, proč v Rakousku mají lepší zboží než u nás. To se nedá srovnat. Kvalita je úplně jiná a cenově buď stejně, nebo když je to v akci, tak ještě laciněji. Takže si domů vezeme plný kufr jogurtů, malá ho miluje a je opravdu smetanový, prášků na praní a aviváže.

Tak se nám ten víkend podařil a byla nějaká změna.

Alena

Čtěte také:

Reklama