Alena je po amniocentéze, miminko už kope, a jen rodiče vědí, jestli to bude kluk, nebo holčička. My se to dozvíme až kolem Vánoc. Zatím si Alena upravuje zahradu na chatě, těší se z nové kuchyně a užívá si přírody.

Tak ten týden zase utekl, jsme už  18+4. Po amniocentéze jsme v pořádku, bříško nezlobí. Jen se tam už někdo hlásí o slovo. Pohlaví miminka sice již víme, ale je to pro všechny kolem tajemství, a tak to neřeknu ani vám  a nechám vám to asi jako vánoční překvapení.

Sice máme termín na začátku ledna, ale porod  bude císařem. Druhý bych psychicky nezvládla, a tak nám to vyjde někdy kolem vánoc a Silvestra, jak se pánům doktorům bude chtít pracovat.

Jen ta současná vedra nejsou nic moc, jsem víc unavená a moc toho v noci moc nenaspím. Váha je pořád stejná, žádné nevolnosti, hurá. Zdraví miminka jsem oslavila lahví šampaňského, samozřejmě nealko a musí říct, že pro nás abstinenty má něco do sebe. Sice jsem se měla ten týden po výkonu šetřit, ale kdo má malé dítě, tak ví, že to je celkem nereálné.

Tak jsme odjeli na týdenní pracovní dovolenou na chatičku. Asi si to neumím zařídit, ale musela jsem i vařit, což dělám „moc ráda“. Přítel udělal dřevěné dveře do koupelny, tak je to tam moc hezké. Tedy nebyla to jediná práce, co musel. Také nařezal spoustu dřeva a vyrobil nové dveře ke studni.

Ale musím říct, pořád mě nutil si lehnout a odpočívat, a abych nic nedělala. Ale copak se to dá? No prostě se snažíme si to tam udělat hezké. Já jsem prosvětlovala zahradu, jak tomu říká přítel. Jak tam dlouho nikdo nejezdil, tak je zahrada plná vyrostlých lísek a jiných stromků, tak jsem je prořezávala, abychom vůbec nějakou zahradu měli. A protože je to celkem těžká práce, tak mi to trvá už dost dlouho a ještě nějakou dobu trvat bude.

Ráda se starám o zahradu, ale o takovou, která už má nějaký řád. Udělat si ji od začátku neumím, a tak mě to moc nebaví a taky s tím pupkem to jde jak kdy.

Nově vyrobené krmítko už mělo také konečně úspěch, mohli jsme z okna pozorovat ptáčky, jak opatrně kradou oříšky. Víte, co je nejhorší na dovolené na chatě? Ty spousty špinavého prádla, myslím ručníky, povlečení, utěrky. Když jste někde ubytovaní, tak to tam necháte a vypere a vyžehlí to někdo jiný, ale takhle musíte vy.

Přidávám fotky naší nové kuchyně a trochu flóry ze zahrady na chatě.

kuchyň

flora

flora

Tak to je asi tak v kostce celý týden. Jinak jsme nic nepodnikali, příští budou určitě akčnější.

Alena

Přečtěte předchozí týdeníčky

Reklama