Rodina

Těhotenství 15. týden


Co se děje s vámi

Vaše prsa jsou stále větší a větší. Abyste zamezila špatnému vlivu na vazy, noste kvalitní podprsenku s hlubokými košíčky – zabráníte tak pozdějším problémům.


Co se děje s dítětem

Dítě rychle roste, měří už 15,5 cm od hlavičky k patě. Pokožka dítěte je velmi tenká, takže skrz ní mohou být patrné cévy. A protože v tomto týdnu dítě poroste opravdu rychle, vy budete unavená, budete potřebovat častější odpočinek.

 

Zdravé stravování

Rozmanitá strava vám zajistí bohatý přísun živin. Nezapomínejte hlavně na škrob, kterého najdete slušné množství například v chlebu, těstovinách, bramborách nebo rýži. Nezapomínejte na ovoce (hlavně vegetariánky) a zeleninu, zvláště ta „zelená“ obsahuje velké množství vitamínu B, který je nutný ke snížení rizika poruchy neurální trubice u dítěte. Obsahují jej také kvasnice, takže opět chléb a celozrnné pečivo. Jezte maso nebo jeho vegetariánské náhražky, luštěniny a mléčné výrobky – tyto potraviny jsou bohaté na bílkoviny, železo, vápník a vitamín D.

 

Měla byste vědět

V průběhu těhotenství budete buď milovat nebo nenávidět sex. Literatura to vysvětluje zvýšeným průtokem krve v pánevní oblasti. Patříte-li mezi ženy, které hůře dosahují orgasmu, nebo ženy, které orgasmus nikdy nezažily, máte v průběhu těhotenství větší šanci!


<< Předcházející týden | :: Na seznam :: | Následující týden >>

   
16.05.2008 - Těhotenství a porod - autor: Pavel Miškovský

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme