U mladé, nastávající maminky Pavly, může přijít porod doslova každým dnem. Zaskočena ale nebude, je pečlivě připravená a nachystaná, včetně úpravy svých vlasů, aby jí to na porodním sále slušelo. :)

Dobrý den, posílám další týdeníček.
Tento týden jsem byla na další kontrole u paní doktorky. Kontrola probíhala zhruba stejně jako obvykle. Měření tlaku, vážení a poslouchání srdíčka miminka a stahů dělohy. Všechno bylo v pořádku. Paní doktorka mi akorát brala stěr, aby zjistila, zda nemám nějakou infekci, zánět apod. Také zkontrolovala, jestli je miminko stále hlavičkou dolů a jestli mám pořád uzavřené porodní cesty. Všechno dopadlo dobře a příští týden mě čeká kontrola znova. Teď už porod může přijít opravdu každým dnem. A já jsem pořád nervóznější, kdy to vlastně bude, a bojím se, že budu zrovna v tu chvíli sama doma...
Po kontrole jsem se ještě stihla zajít ostříhat. Jenom trošku sestříhat a srovnat konečky vlasů, protože potom nebude na delší dobu čas věnovat se sama sobě, ale spíše a hlavně miminku. Budu toho mít hodně, než si zvyknu. Po porodu bych si chtěla dát melír, pokud to někdy v mezičase ještě stihnu. :)
Dále jsme stihli nakoupit i vánoční dárky. Letos to je trošku dříve než obvykle z důvodu mého termínu. Moc hezky jsme se prošli po obchodech. Dárky už mi stačí jen doma v klidu zabalit a pak předat. V rámci nákupu jsem taky dostala novou kabelku. Ta stará už pomalu dosluhovala. Vybrala jsem si už raději větší, pevnější a prostornější. Určitě v ní budu později nosit dudlíky apod., jako jedna z mých kamarádek a jako správná mamina.

Pro miminko jsem ještě stihla dokoupit čtyři balíčky dětských ubrousků, protože jsem je viděla v obchodě za dobrou cenu. Tak máme další zásoby. A ubrousky se vždycky hodí. Vyhrála jsem dvě dětské žínky, tak jsem je hned přiložila k výbavičce - přikládám na fotce.

fotoubrousky

V sobotu jsme si zašli také do kina a na výbornou pizzu. Stihla jsem doma udělat i jemnou vánoční výzdobu a namazat trošku lineckého cukroví marmeládou. Ještě jsem tento týden po čtyřech letech konečně dodělala svatební album z naší svatby. :) Poslední dobou stíhám všechny resty, na které jsem za celou dobu neměla čas.

Přikládám další fotky, jedna fotka je ze zoo v Praze z letošního dubna a na poslední je horský výhled, po kterých se mi moc stýská. Zase bych ráda brzo vyjela na hory.

zoo

hory

Všem čtenářkám Ženy- in pěkný víkend
Pavla

Související články:

Reklama