Eliška, holčička, která se už brzy narodí mladým rodičům, Pavle a Tomášovi, váží už 2 450 g. Vše probíhá v pořádku, jen kdyby ten spánek nebyl čím dál obtížnější. Více se dozvíte v dalším těhotenském týdeníčku.

Tento týden jsem byla na pravidelné kontrole u gynekoložky. Kontrola byla o dost delší než kontroly předešlé. Nejprve jsem dvacet minut ležela na lehátku s dvěma připnutými pásy kolem břicha a poslouchalo se srdíčko miminka. Srdíčko by mělo tlouct asi 130 za minutu, což moje miminko dokonale splňuje. Do ruky jsem taky dostala jakési pípátko a pokaždé, jak se miminko zahýbalo, musela jsem zmáčknout. Poté mi sestřička změřila tlak, zvážila mě atd. a sdělila mi také výsledky z minulého posledního screeningu (z 32. týdne). Výsledky dopadli zase na jedničku. Poté jsem přešla do ordinace k paní doktorce, která se ultrazvukem podívala na miminko. Zkontrolovala mi porodní cesty, které jsou stále zavřené, a taky mi pověděla, že Eliška už váží 2450 g a stále je otočená hlavičkou dolů. Až tomu nemůžu uvěřit, že už je tak veliká, a jakou váhu vůbec v sobě nosím. Skoro mi to ani nepřijde, protože se cítím pořád velmi dobře, jenom trošku neohrabaně. A pořád chodím někde venku. Na další kontrolu jdu už za týden. Do porodu už budu chodit na kontroly každý týden.

Akorát mám problémy trošku se spánkem. Kvůli bříšku nemůžu v noci usnout a celkově ani moc spát, takže vstávám brzo a jsem nevyspaná a občas i protivná. Špatně se mi leží a nevím, jak se pořádně přetočit a otočit, protože mě všude všechno tlačí a bolí. Někdy nemůžu dokonce ani pořádně sedět u stolu. A taky pořád lítám na záchod, nevydržím bez něho ani hodinu někdy ani půlhodiny. Pořád mě ještě neopustili chutě na různá jídla, ale už se do mě tolik nevleze. Poslední dobou mám spíš pocit, že jím méně a méně, protože i po malém jídle se cítím úplně plná.

Pro miminko už je doma všechno dokonale připravené, a proto jsem se dala do pečení cukroví. Minulý týden jsem zvládla perníčky a tento týden zase linecké. Akorát ho ještě musím potřít marmeládou a slepit. Ještě mi chybí dva druhy a i cukroví k Vánocům budu mít. Většinou mám druhů více, ale letos dělám výjimku. Peču každoročně, neboť mě to baví a taky se těším, až budeme s Eliškou péct společně.

Výbavička se mi zase o něco doplnila, a to o šálu, rukavičky a krásný oranžový svetřík pro mimčo. Přikládám na fotce. Na další fotce je linecké cukroví a na poslední jsem já v Zoo Ostrava kdysi dávno. :)

oblecky

cukrovinky

zoo...

Pěkný víkend všem čtenářkám Žena-in
Pavla

Související články:

Reklama