Stoprocentně připravená a nachystaná k porodu i do porodnice je nastávající maminka Pavla Kročková. A při tom všem balení a chystání dokonce už napekla i vánoční perníčky. Pak už by to totiž stihnout nemusela!

Tento týden jsem byla podruhé za těhotenství u zubařky a po minulé prohlídce jsem se docela bála, kolik kazů mi tak může najít. Naštěstí prohlídka trvala asi pět minut a bez jediné vady. Takže jsem spokojená. Za půl roku se mám přijít zase ukázat.

Do tašky jsem už pobalila i zbytek věcí do porodnice, a to věci pro miminko. Vzala jsem jenom pár kousků. V porodnici by měli mít svoje oblečení, ale pro jistotu. No a kdyby bylo nejhůř a něco mi chybělo, tak se to snadno přiveze. Jsem tedy stoprocentně připravená. Dokoupila jsem dokonce i jednorázové přebalovací podložky pro miminko, když byly v akci za 50 Kč 10 ks, neboť mi to poradila kamarádka, že je to dobré k doktorovi, nebo když se jde s mimčem ven. Jedno balení jsem koupila a vyzkouším.

Pokojíček se nám taky začíná zútulňovat. Na zeď a na strop jsme nalepili svítící samolepky a taky jsme pověsili záclonu. Začíná to už opravdu vypadat moc hezky. Snad se to miminku bude všechno líbit. Už se moc těším, až bude na světě. Jsem strašně zvědavá, jak bude vypadat a komu bude podobné.

Příští týden mě čeká kontrola u gynekoložky a miminko už se bude poslouchat, tak jsem zvědavá a docela se i těším. Po této kontrole bych už měla chodit na kontroly každý týden až do porodu.

Začala jsem se už i pomaličku připravovat na Vánoce, protože nevím, jak to bude, a proto jsem už začala péct vánoční cukroví. Zatím mám hotové perníčky, protože potřebují nějaký čas, aby změkly. Každý rok dělám více druhů, ale letos jsem vybrala jen čtyři druhy, ať máme alespoň něco maličko. Letošní Vánoce budou asi u nás trošku chaotické. Já jsem vždycky klidnější, když mám všechno zařízené a připravené předem. Jsem puntičkář. :)

Taky mi už přišlo potvrzení o mateřské s dobou, do kdy mi mateřskou budou vyplácet a na kolik korun na den mám nárok. Mateřská trvá 28 týdnů a poté se přechází na rodičovský příspěvek, kde si pracující maminky můžou vybrat dobu, po kterou ho budou čerpat. Momentálně platí doba od 2 až 4 let a vyčerpat si můžete 220 000 Kč. Těch 220 000 Kč se vám rozdělí do počtu měsíců, po kterou budete čerpat rodičovskou dovolenou, např. když se rozhodne jít na 3 roky (36 měsíců), měsíčně dostanete cca 6111 Kč. Doba se dá dokonce i libovolně měnit podle potřeby.

Moje váha už jde pomalinku nahoru, vážím už 72 kilo (to je 11 kg nahoře) a obvod kolem bříška je 101 cm, za poslední dva týdny mi hodně narostlo a začíná mi klesat dolů. Docela už se těším, až se ho zbavím, začíná hodně překážet a nemůžu se pořádně hýbat.

Přidávám tři fotky.
Na první jsou vánoční perníčky,
na druhé část dětské záclony
a na třetí jsem já v zimě v Ostravské zoo se zvířátkem, kterému se teď trošku podobám.

pernicky

pokojicek

zima

Přeji vám pěkný víkend
Pavla

Související články

Reklama