Na nastávající mladou maminku Pavlu doléhají s blížícím se porodem obavy, zda to vůbec s miminkem po příchodu z porodnice všechno zvládne. Ale jelikož se už od samého počátku velice pečlivě připravuje, určitě to nebude problém.

Tento týden jsme byly s kamarádkou na návštěvě u další kamarádky podívat se na její týdenní miminko. Tak jsem měla velký zážitek. Čím více se ale blíží můj termín, tím více mám strach z toho, jak to všechno zvládnu. Hlavně v porodnici a potom doma s miminkem. Všechno mi připadá strašně složité a někdy si připadám, jako bych byla úplně neschopná. Miminko je takové malinkaté, mám strach, ať je třeba špatně nechytnu a neublížím mu.

Nakoupila jsem další věci pro miminko, a to čisticí ubrousky od Pampers – Sensitive do porodnice. A taky jsem přikoupila svítící samolepky na zeď a strop, takový mix (mráčky, beránky, hvězdičky). Jak jsem byla malá, taky jsme to měli v pokojíčku a ve tmě se mi to vždycky líbilo. Ještě to ale musíme nalepit. Tašku do porodnice už mám skoro kompletní, chybí už jen pár drobností a jsem připravená. Nakonec to bude jedna velká taška a dvě malinké plus ještě igelitka s županem, který je tak velký, že zabírá moc místa.

Taky jsem byla na pravidelné kontrole u gynekoložky. Zase mi brali krev. Snad už naposledy. Z minulých odběrů krve jsem se dozvěděla, že hemoglobin (železo) mám v pořádku a žádné doplňující prášky mi psát nebude. Takže zase bez problému. Dělala mi taky poslední velký ultrazvuk v 32. týdnu. Všechno nám dopadlo zase dobře. Miminko už je otočené hlavičkou dolů a jeho poloha už by se změnit neměla, takže snad budu rodit přirozeným způsobem. Už nám taky pořádně přibralo – váží už 1700 g. A taky jsem už ukončila nemocenskou a nastoupila na mateřskou dovolenou přesně 8 týdnů před porodem. Jsem ráda, že už je to zamnou. Na příští kontrolu jdu za 3 týdny, a to už se bude miminko poslouchat, tak jsem zvědavá, co se bude dít. Doktorka se mě také ptala, jestli už mám vybranou porodnici.

Tento týden jsem byla nemocná a kvůli tomu, že nemůžu brát žádné léky, jsem obyčejnou rýmu léčila celý týden. Dva dny v týdnu jsem měla dokonce takový divný pocit hořkosti v puse a nemohla jsem se ho vůbec zbavit, ať jsem zajídala čímkoliv. Naštěstí už mě to přešlo.

Aktuálně jsem přibrala 9,5 kila a obvod kolem břicha mám pořád 98 cm.    

Přidávám další fotečky: na první je metr, který jsem pořídila, ať se máme kde měřit.  Další dvě fotky, to je naše postýlka, zatím tam jsou jen nebesa, zábrany a matrace, prostěradlo a povlečení, to udělám až na poslední chvíli nebo až přijedu domů z porodnice. V pozadí je krteček, kterého kreslil můj Tomáš šikulka. Zatím ale není ještě celý vybarvený. Vypadá to ale kouzelně. Na další fotce jsou ubrousky a svítící samolepky na zeď. A na posledních fotkách jsou dárečky, které mi došli minulý týden z těchto milých stránek. Měla jsem velikou radost a pořád si je prohlížím. Chtěla bych poděkovat celé redakci. Dárky jsou skvělé a jsme moc rádi a nadšení. I můj králíček má z autosedačky radost, jak vidíte na poslední fotce.

Přeji vám pěkný víkend
Pavla

darek

metr na měření

postylka

krtek

postýlka s nebesy s krtečkem od Tomáška :)

ubrousky

ubrousky a svítící samolepky

darek

darekdva

autosedacka

dárky, které potěší...

kralik

a potěšily i králíčka...

Související články

Reklama