Na nastávající mladou maminku Pavlu Kročkovou se opět usmálo štěstí. Vyhrála poukázku na nákup oblečení v Tescu. A co nakoupila, to nám i nafotila. A k tomu přidala i fotku jejího zvětšujícího se bříška.

V tomto týdnu jsem si udělala trošku radost. Vyhrála jsem poukázku na nákup oblečení v Tescu, a tak jsem vyrazila nakoupit pár dětských věciček. Koupila jsem jednu menší kombinézku, jednu větší a jedno větší pyžámko s motivy medvídka Pú a králíčků. Přikládám fotky nových oblečků.

oblecky

obleckydva

Také jsem se zastavila v lékárně a koupila miminku líh na pupíček. A tím jsem si odškrtla další věc z mého seznamu do dětské výbavičky. Také jsme pořídili miminku i teploměr lihový, neboť doma máme jenom starý rtuťový a jeden digitální, ale moc se mi nezdá, že by digitální teploměry měřily teplotu úplně přesně. Spíše věřím těmto klasickým teploměrům. Sice jsme chtěli koupit původně teploměr docela drahý digitální, který se dal přiložit k uchu i do vody a měl mnoho dalších funkcí, ale nakonec jsme si to rozmysleli. Myslím, že tento obyčejný nám postačí.

Jeden den jsme se také s kamarádkou vypravili do dětských obchodů, abychom kamarádce, které se před týdnem narodilo miminko, nakoupily nějaké drobnosti, neboť se příští týden chystáme na návštěvu. Během těchto nákupů jsem si koupila nalepovací metr pro miminko na skříň, který už jsme samozřejmě hned připevnili. Je to taková pěkná maličkost do dětského pokojíčku. Příští týden sem přidám fotku. Poslední dobou se z těch dětských obchodů a hračkářství nemůžu ani vymotat. Strávila bych tam klidně celé dny. Kdybyste viděli, kolik je dětských věcí a blbůstek a různých hraček, které za nás vůbec nebyly! Hned bych si přála být menší. :)

Byla jsem také na odběrech krve u mé praktické doktorky. Zase mi z nich bylo samozřejmě špatně, prostě je nemám vůbec ráda a vždycky to se mnou skoro sekne. Také jsem podstoupila preventivní prohlídku u své praktické doktorky. Prohlídka byla docela kratičká. Sice jsem skoro hodinu proseděla v čekárně, ale to je u doktorů běžné, i když jsem byla objednaná přesně na určitou hodinu a i když na dveřích bylo důrazně napsané, že těhotné ženy mají přednost. V čekárně bylo příšerné dusno a bylo mi i trošku zle.

Vedle mě seděla starší paní, která pořád chrápala, protože usnula. Když už jsem se konečně dostala do ordinace, tak jsem se dozvěděla, že krev a další věci mám v pořádku. Měla jsem ale hodně zvýšený puls srdce 120 tepů za minutu, takže jsem málem ještě skončila v nemocnici. Ale doktorka usoudila, že to bude asi z nervů, a nakonec mi dala za úkol si doma celý týden měřit tep. Normální těhotná žena by měla mít asi 90 tepů za minutu. Takže si to teď budu týden měřit a uvidíme. Během kontroly mi také provedli i EKG a dostala jsem razítko do těhotenské průkazky, na které nebylo v průkazce ani žádné místo, tak ho paní doktorka dala nakonec do poznámek. Když jsem byla u dětské doktorky pro razítko, tak na něj v průkazce místo také nebylo, a proto ho dala taky do poznámek. Obě doktorky se hodně divily dnešním těhotenským průkazkám.

Také přikládám fotku bříška z minulého týdne. Zatím jsem přibrala docela optimálně  - pohybuje se to tak mezi 8,5–9 kily a obvod bříška je 98 cm. Nakonec přidávám fotku z března, kde jsme s kamarádkou na Slezkoostravském hradě v Ostravě.

brisko

skamaradkou

Přeji všem čtenářkám Ženy-in pěkný víkend
Pavla

Související články

Reklama