Mladá maminka Pavla dokupuje další výbavičku pro holčičku a měla by si taky dokoupit i nějaké oblečení pro sebe. Bříško roste a do starých věcí už se nevejde. Přečtěte si, co dalšího se u této mladé rodinky událo.

Tak už pomalu utekl i 30. týden mého těhotenství. Opravdu to začíná utíkat hodně rychle. Neudálo se celkem nic zajímavého. Žádná kontrola u doktora apod. To mě čeká až příští týden. Odběry krve u praktického doktora a v tom dalším týdnu pravidelná kontrola u gynekoložky a preventivní prohlídka u praktické doktorky.

Zase jsem trošku doplnila tašku do porodnice. Obsahuje už župan, noční košile s rozepínáním dopředu, těhotenskou podprsenku, vložky bez křidélek, mastičky na bradavky, síťované kalhotky po porodu, vložky do podprsenky, oddací list, teplé ponožky, krém, ručníky a taky nabíječku na mobil a v neposlední řadě balík jednorázových plenek pro miminko. Dokonce jsem už zabalila i zubní kartáček, šampon a pastu. Ještě mi chybí docela dost věcí do tašky doplnit, ale chtěla bych to do konce října dát dohromady, ať mě nic nepřekvapí a jsem připravená dostatečně předem. No a taky nechápu, jak se někomu věci do porodnice můžou vlézt do jedné tašky.

Taky jsem zase vyrazila na nákupy mých oblíbených dětských věciček. :) A pořídila pár novinek pro naše mimčo. Opět jeden dudlík do výbavy a nosní odsávačku. Dudlíky pak budu muset ještě rozebrat a převařit a jeden si vezmu i s sebou do porodnice. A trošku jsem nakoupila i hodně dopředu, pořídila jsem kousátko na zoubky. Vím, že na to je ještě čas, ale bylo ve tvaru zajíčka, tak jsem se nechala prostě zlákat. Však se to doma neztratí.

Zjistila jsem, že už nemůžu žádné tričko přetáhnout přes břicho, tak jsem ráda, že je zima, protože můžu nosit aspoň bundu nebo delší mikiny. Pořád ale nemám žádné problémy těhotných, vůbec žádné bolesti zad ani břicha, křeče v nohou už taky ustaly. Taky pořád můžu ležet na břiše a vůbec mi to nevadí a stále si můžu obout normálně boty. Jediné, co mi trošku překáží, že miminko docela silně kope a občas to až zabolí. Dokonce někdy v noci kvůli tomu nemůžu ani spát a vůbec usnout.

Jediným mým větším problémem zůstává pořád záchod. Chodím snad co hodinu, a dokonce i v noci. A to mi taky přidává na nevyspání. Když jedu do obchodu, tak si i tam musím pokaždé zajít na záchod, protože domů bych to nevydržela. Horší je, když někde záchody nejsou, to pak hodně trpím.

Přidávám také další tři fotky. Na první je další část miminkovské výbavičky. Mám trošku více lahviček, ale všechny jsem dostala. Druhá fotka je z loňské zimy z hor. Krásný výhled. A třetí to jsem já na Slezskoostravském hradě, kde mají plno těchto vyřezávaných postaviček.

Zatím jsem přibrala 8 kg a obvod kolem bříška je 97 cm. Za celý týden mi porostlo o jeden centimetr.

j

cest

sn

Všem čtenářkám Ženy-in přeju pěkný víkend
Pavla

Související články

 

Reklama