Těšící se mladá maminka Pavla Kročková přibrala ve 30. týdnu těhotenství 7,5 kila. To je tak akorát. Kdo by odolal sladké čokoládě? Určitě pak bude následovat i sladký život s Eliškou. Přečtěte si další díl jejího týdeníčku.

V tomto týdnu jsem zase o něco navíc doplnila svoji dětskou výbavičku. Koupila jsem si jeden balík dětských plenek do porodnice. Byli v akci v Kauflandu a jsou jedny z nejlepších, tak jsem je hned pořídila. No a také jsem přikoupila ještě jeden dudlík. Doma už sice jeden mám, ale ten je určený až od šesti měsíců a já jsem potřebovala dudlík už od prvního měsíce. Později určitě ještě pár dudlíků přikoupím. Na internetu jsem vyčetla i něco v tom smyslu, že když se bude miminku dávat dudlík často, může to poškodit techniku kojení, nevím, co je na tom pravdy.

Ze skříně jsem vytáhla už i župan a dvě noční košile s rozepínáním zepředu, do porodnice. Vše jsem vyprala a přibalila do tašky. Zatím to je všechno, co mám sbalené, plus ještě jednu těhotenskou podprsenku.

Taky mám neustále hlad, a kdybych se nehlídala, tak mám už tak 100 kilo. Mám chuť úplně na všechno, každou chvilku na něco jiného. Nedávno to byli například velké chutě na větrník nebo nějaký zákusek, ale ještě jsem se ho nedočkala. Čokolády proto raději nekupuju, protože u mě nevydrží, ale tento týden byla u mě na návštěvě teta, a ta mi přivezla hned tři. Samozřejmě už je nemám. :) Váha stoupá nahoru, přibrala jsem už 7,5 kila. S další těhotnou kamarádkou jsme si nedávno povídaly o rozměru bříška, a tak jsem si ho při té příležitosti hned šla změřit. Přes pupek měří přesně 96 cm. Ona mi říkala, že ve stejném týdnu jako já měla 106 cm.

Miminko o sobě dává hodně vědět. Dokonce se mi na břiše objevují i malé tvrdší bulky a hrbolky, jak kope a hýbe se. Je to takový zajímavý pocit a občas mě to i dost zabolí. Ale zároveň je to i příjemný pocit. Už se těším, až bude na světě.

Jinak tento týden nebyl ničím zvlášť zajímavý.  Vařím, uklízím, neboť generální úklid už mám hotový. A většinou chodím po obchodech a obcházím, co kde mají v akci. Hodně tímto ušetříme a já mám navíc nějaký pohyb, protože do většiny obchodů chodím pěšky. Všechno máme tak v okruhu dvou tří kilometrů. Proto si udělám i hodinovou svižnou procházku a navíc dobře nakoupím. Dělám to tak od začátku, akorát teď mám mnohem víc času. Jak jsem chodila do práce, tak jsem doslova lítala, abych vše stihla.

Mám i takovou perličku. Nedávno jsem si povídala s kamarádkou, která je také těhotná, o pohlaví miminka. Říkala mi, že jejich prcek se nechce ukázat, ale že její kamarádce už v 10. týdnu těhotenství řekli, že je to asi kluk, a další kamarádce nebo známé ve 14 týdnu. Docela mě tímto zaujala. Ani jsem netušila, že to jde někdy vidět tak brzo. Já jsem se o pohlaví dozvěděla někdy až mezi čtvrtým až pátým měsícem.

Také jsem dostala spoustu věcí dárkem od svých příbuzných. Pár jsem jich vyfotila a přikládám k týdeníčku. Je mezi nimi krásná zimní kombinézka, krásná červená osuška s krtečkem, trošku teplejší obleček a králičí papučky. Na fotce jsou také výše zmíněné plenky, které jsem koupila do porodnice. Věcí jsem dostala mnohem více, ale aby se mi tady všechny vešly, nestačilo by mi ani deset stránek. :) A taky přikládám fotku našeho Bělského lesa z procházky. A jednu zimní fotku, kde jsme s kamarádkou na soše Radegasta na horách na Pustevnách. Já jsem v hnědé bundě. Ráda na tyto výlety zpětně vzpomínám. A s miminkem se budu snažit taky hodně cestovat, aby mělo pořádné zážitky, tak jako mám z dětství a i z pozdější doby já.

Přeji vám pěkný víkend
Pavla

vybavicka

kombinezka

vzime

priroda

Související články

Reklama