Než se nadějeme, Eliška bude na světě. Budoucí mladá maminka Pavla se nemůže dočkat. I vzhledem k tomu, jak je mladá, je velmi pečlivá. Jak v chystání výbavičky, tak i v návštěvě doktorů. Pro svoje miminko si v tomto týdnu zařídila už i sympatickou dětskou paní doktorku.

Tento týden jsem po čtyřech týdnech navštívila svoji gynekoložku na pravidelnou kontrolu. Odnesla jsem jí všechny zprávy z kontrol a výsledky z těhotenské cukrovky. Vzhledem k tomu, že miminko musí hned po porodu na kontrolu se srdíčkem, protože se doktorům nepodařilo zobrazit aortální oblouk v celé délce (jak jsem psala v dřívějším týdeníčku), tak jsem si zprávy okopírovala a nechala i doma. Vezmu si je pak pro jistotu do porodnice, mám to tam tučně zaznačené, že se miminko musí prohlédnout. 

Jinak kontrola byla stejná jako všechny předchozí, trvala opravdu jen chviličku. Sestra mi vzala krev, a řekla mi, že už je to téměř naposledy, neboť ví, jak to nemám ráda… Pak proběhlo obvyklé vážení a měření tlaku. Tlak jsem měla poprvé za celé těhotenství hodně nízký. Sestra mě taky pochválila, že vypadám moc dobře a že je i dobře že cvičím. Údajně se mi bude lépe rodit a budu mít i dobrý stav po porodu. Paní doktorka se podívala na ultrazvuk na srdíčko miminka, a zda je všechno v pořádku. Miminko roste, jak má a všechno vypadá dobře. Znovu jsem se taky pozeptala, jestli to pořád vypadá na holčičku a potěšila mě kladná odpověď. Tak uvidíme, jestli to nebude nakonec kluk. Pro jistotu máme vybráno i jméno pro kluka – Petr. Na další kontrolu jdu zase za čtyři týdny.

Také už jsem se paní doktorky rovnou zeptala, kdy můžu nastoupit z nemocenské na mateřskou dovolenou. Řekla mi od 20.10 nejdříve a nejpozději 3.11, je to zhruba 8-6 týdnů před porodem. Určitě půjdu, co nejdříve to půjde, akorát 20.10 je sobota, tak se jí musím ještě doptat, jestli až od 22.10 od pondělka nebo mi to napíše trošku dříve s datem 20.10. Už se mi to prostě krátí. A za chvilku bude naše Eliška na světě. Strašně se těším.

V tomto týdnu jsem se taky zastavila v ordinaci své budoucí dětské lékařky, aby mi dala razítko do těhotenské průkazky. Razítko mám, takže o doktorku už se nemusím starat. Jsem moc ráda, že mě vzala, máme ji necelých deset minut od baráku a navíc je velmi sympatická. Jak se miminko narodí, musím ji hned zavolat, abychom se domluvily na první prohlídku. Sestra mi říkala, že buď přijdou ke mně domů anebo přijdu s miminkem do ordinace. Záleží na tom, jak se budu cítit. Doufám, že budeme s paní doktorkou spokojeni.

Veškeré věci na miminko jako jsou prostěradla, povlečení, oblečení atd. už mám vyprané a vyžehlené ve skříni. Ještě dokoupit dětskou výbavičku a budeme nachystaní. Tohle období těhotenství mě moc baví. A navíc se cítím pořád dobře, dělám všechno jako před otěhotněním a skoro nic kromě bříška mě neomezuje. A pořád jsem schopná chodit delší procházky. Některé těhotné nevyjdou ani do schodů, ale to u mě problém není, protože bydlíme ve třetím patře a výtah v domě nemáme. Takže mám denně několik menších rozcviček. Přibrala jsem přesně 7 kg, váha už jde trošku nahoru.

brisko

Přidávám pár dalších fotek, a to těhotenské bříško z tohoto týdne, už se nám zvětšuje. A dvě starší fotky jedna je ze Zoo Ostrava, kde jsme byli v únoru, a druhá je ze Slezskoostravského hradu, kde jsem byla s kamarádkami v březnu. Asi týden po této fotce jsem zjistila, že jsem těhotná.

fotodva

tri

Všem čtenářkám krásný prodloužený víkend
Pavla

Související články

Reklama