Mladá maminka Pavla Kročková už je opravdu téměř kompletně nachystaná. V postýlce s nebesy chybí už jen princezna Eliška. Přečtěte si, co nového se nadšené nastávající mamince událo v uplynulém týdnu.  

V tomto týdnu se toho událo taky docela dost. V prvních týdnech těhotenství se pořádně nic nedělo, ale za to teď toho mám až až.

Volala jsem své zubařce, abych se objednala na druhou kontrolu (v těhotenství jsou možné tři kontroly u zubaře) a ta mě objednala až na 30. října, tak se mám na co těšit. Doufám, že snad nebudu mít další plombu.

Také jsem našla email na dětskou doktorku, kterou jsem si vybrala a tak jsem ji hned napsala, jestli mě s miminkem vezme. Obratem mi odepsala, že se mám do porodu zastavit pro razítko do těhotenské průkazky. Jsem moc ráda, neboť tato doktorka má skvělé reference a slyšela jsem na ní jen samou chválu, tak doufám, že jsem vybrala dobře. Opravdu jsem zvažovala dlouho a pečlivě, ke které doktorce miminko nahlásím, tak snad budu spokojená. A tím mám další věc vyřízenou a z krku. Taky jsem vůbec netušila, že jde s doktory komunikovat i takto emailem, nikdy by mě nenapadlo, že to takhle vyřídím. Během září jdu na gynekologii na kontrolu, tak se tam hned zastavím pro to razítko.

Začala jsem také pomalinku prát dětské oblečení a plenky. Některé věci si vezmu do porodnice a některé uložím pečlivě do skříně.  A taky se hrozně ráda v dětských věcech přehrabuju a různě je překládávám. Mám na to už asi úchylku. Tašku do porodnice mám připravenou, ale zatím prázdnou. Teď stačí do ní naplnit ten obsah.

A další příjemná událost tento týden byla i ta, že nám konečně přišla i postýlka a další doplňky pro miminko. Povlečení s nebesy, manikúra, nějaká kosmetika, prostěradla, hřebínek a kartáček na vlasy apod. A tím si můžu odškrtnout pár dalších položek z mého seznamu pro miminko. Brzo už snad budu mít celou výbavičku kompletní. Až postýlku nastrojím, určitě vám ukážu fotku. Na boku má postýlka vyrytého zajíčka, doufám že „Eliška“ bude spokojená. Všechno jsme se snažili ladit do zelené barvy (povlečení a nebesa), sice jsem dlouho váhala nad růžovou, ale co kdyby to byl nakonec přece jenom kluk? Raději to nechám neutrálním barvám. Také jsme ze skříně vyhrabali staré plyšáky, kteří okamžitě putovali do pračky a taky už čekají na miminko.

28. týdnem začíná už třetí a poslední trimestr těhotenství. A mě se přidal první problém, který během těhotenství mám. A to jsou křeče v nohou, hlavně v noci. Naštěstí to není tak časté, ale je to teda dost nepříjemné. Četla jsem o různých vitamínech, co se dají užívat, ale nejlepší prevencí je údajně chůze, tak se snažím teď chodit ještě více a podařilo se mi křeče trošku umírnit. Také jsem slyšela, že když těhotná hodně chodí a cvičí, bude mít snadnější porod, tak uvidíme, co je na tom pravdy.

Miminko už by mělo mít otevřené oči a mělo by být schopné i mrkat. Je to krásná představa. Dává už taky o sobě hodně vědět, kopání a pohyby, jak se vrtí, cítím trošku silněji. A nejvíce, jak si lehnu a chci už spát. V třetím trimestru bych taky měla začít rapidněji přibírat na váze, tak uvidíme, co mě čeká. Chutě mám šílené a každý den na něco jiného. Snažím se ale trošku mírnit, ale často podléhám. Poslední dobou vede čokoláda.

Napadá mě také jedna otázka pro vás ohledně plenek. Jaké si myslíte, že je výhodnější používat plenky – klasické látkové anebo jednorázové (Pampers apod.)?  Na čem se dá více ušetřit se započítáním energie za praní, žehlení a prací prášek? Myslíte si, že jsou dobré plenky značek Tesco apod.? Já se to chystám kombinovat, ale zajímají mě vaše názory a hlavně zkušenosti.

Tento týden jsem nic nového nenafotila, tak přidávám starší fotečky, jedna je z výletů z lázní Teplice nad Bečvou, je tam moc krásně a druhá je zimní a ta je z Beskyd z hory Smrk. V tu dobu právě začínal první sníh.

pavla

pdva

Přeji krásný víkend
Pavla

Související články:

Reklama